Egea Seni Piste Çağırıyor, motor sporları heyecanını Konya’ya taşıyor

3482

Fiat Motor Sporları tarafından düzenlenmekte olan “Egea Seni Piste Çağırıyor” etkinliği tam gaz devam ediyor. İlk üç ayağı Düzce, Çanakkale ve Kayseri’de gerçekleştirilen aktivite, Konyalılar ile buluşmak için gün sayıyor.

Hafta boyunca Fiat Yetkili Bayii Koyuncu Otomotiv’e gelerek Fiat Egea ile test sürüşü gerçekleştiren kullanıcılar, 21 Nisan Cumartesi günü Konya Drag Pisti’nde gerçekleşecek Fiat Motor Sporları Etkinliği’ne katılmaya hak kazanacak.

“Egea Seni Piste Çağırıyor” etkinliği Konya Drag Pisti’nde

Fiat’ın geçen yıl devreye aldığı “Egea Seni Piste Çağırıyor” etkinliği, 2018 yılında da tam gaz devam ediyor. 21 Nisan Cumartesi günü, Konya Drag Pisti’nde gerçekleşecek olan aktivitede; hafta boyunca Fiat Yetkili Bayii Koyuncu Otomotiv’e gelerek Fiat Egea ile test sürüşü yapan otomobil tutkunları motor sporları dünyasını yakından tanıma imkânı bulacak. Fiat Motor Sporları takım pilotları Fatih Kara ve Yiğit Timur’un öncülüğünde gerçekleştirilecek Egea Seni Piste Çağırıyor etkinliğine, geçerli ehliyet sahibi olan ve manuel vites otomobil kullanabilen tüm otomobil severler katılabilecek. Katılımcılar, etkinlikte güvenli otomobil kullanımının püf noktalarına dair alınan eğitimin ardından, Fiat Egea Sedan’ın pist şartlarına özel olarak geliştirilen versiyonunu deneyimleme fırsatını bulacaklar. Egea Seni Piste Çağırıyor aktivitesinin sonunda ilk üçe giren katılımcılar podyuma çıkarak, madalyalarını Fiat Motor Sporları Takım Direktörü ve pilotları ile Koyuncu Otomotiv yetkililerinden alacak. Katılımcıların fotoğrafları ve il sıralamaları ile ilgili tüm detaylar, yıl boyunca https://motorsporlari.fiat.com.tr/ adresli web sitesinden takip edilebilecek. Egea Seni Piste Çağırıyor etkinlikleri, ülkemizin farklı bölgelerinde tüm hızıyla devam edecek.

Asfalta özel 180 HP’lik Egea Sedan

Egea Seni Piste Çağırıyor aktivitesinde kullanılmak üzere; Tofaş’ta özel olarak geliştirilen Egea Sedan pist otomobilinde aerodinamik özellikleri geliştiren, geniş hava giriş ve çıkışlarına sahip tamponlara yer veriliyor. 1.6 litrelik turbo beslemeli dizel motorun gücü 180 HP’ye çıkarılırken, vites oranları kısaltılmış, özel olarak hazırlanan 6 ileri manuel şanzımanla donatılıyor. Pist kullanımına özel Egea Sedan’da ayrıca 17 inç boyutunda Speedline alüminyum alaşım jantlar, geliştirilmiş fren sistemi ve ayarlanabilir süspansiyon sistemi de bulunuyor.

Fiat Egea Ailesi’nde Nisan ayına özel ‘Spor Paketi’ fırsatı