Elektrikli araç üretimi için Skoda, yatırım atağına başladı

Dört yıl üst üste yılda 1 milyon adetlik satış rakamını aşan Skoda’nın, 2019’dan itibaren faaliyete geçecek bu yeni atölyesinin, Avrupa’daki en teknolojik ve en çevreci tesislerden biri olması planlanıyor.

2452
Skoda, Yalnızca Boya Atölyesi İçin 214 Milyon Euro’luk yatırım gerçekleştirdi

Her 6 ayda bir sunduğu yeni modeli ve mevcut ürün gamındaki otomobillerin yeni versiyonlarıyla global atağına devam eden Skoda, fabrikalarındaki kapasiteyi artırmak için yeni yatırımlara başladı.

Skoda bu karar doğrultusunda, 2020’den itibaren üreteceği tamamen elektrikli araçlar için Mlada Boleslav fabrikasında yeni bir boya atölyesi için 214.5 milyon Euro’luk kaynak ayırdı.

Skoda Yatırımda Hız Kesmiyor

Dört yıl üst üste yılda 1 milyon adetlik satış rakamını aşan Skoda’nın, 2019’dan itibaren faaliyete geçecek bu yeni atölyesinin, Avrupa’daki en teknolojik ve en çevreci tesislerden biri olması planlanıyor. Günlük boya kapasitesi 600 adet daha artarak 2700 araca çıkacak Mlada Boleslav’da, üretim faaliyetleri de yeni atölye ile birlikte daha da hız kazanacak.

Toplam üretim kapasitesi yıllık 600.000 adet olan Mlada Boleslav, Skoda’nın sadece üretim merkezi değil, aynı zamanda markanın Teknik Gelişim merkezi olarak da dikkat çekiyor. Ayrıca burada Skoda modellerinin yanı sıra motor, vites kutusu, aks ve diğer otomobil parçaları da üretiliyor.