Enterprise Türkiye elektrikli araç filosunu BMW iX3 ile güçlendirdi

2472
Enterprise Türkiye elektrikli araç filosunu BMW iX3 ile güçlendirdi

Enterprise Türkiye, BMW’nin Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv iş birliğiyle 75 adet tamamen elektrikli Yeni BMW iX3 yatırımı gerçekleştirdi.

Bu yatırımla birlikte Türkiye’nin en büyük elektrikli araç filosuna sahip markası Enterprise Türkiye olurken, 459 kilometrelik menziliyle dikkat çeken Yeni BMW iX3 sadece Enterprise Türkiye kalitesiyle ülkemizde kiralanabilecek.

Yeni BMW iX3 sadece Enterprise Türkiye’den kiralanabilecek

Teslimat töreninde konuşan Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün, “Gelecek yüzde 100 elektrikli ve sıfır emisyonlu araçlar üzerine kuruluyor. Elektrikli araçların sağladığı konforu ve sunduğu üst düzey teknolojiyi anlamanın yani deneyimlemenin en kolay yolu ise kiralama yapmak.

Biz de, Enterprise olarak filomuzu elektrikli ve hibrit araçlarla büyüterek önemli bir misyon üstleniyoruz. Bu noktada, Borusan Otomotiv ile çok iyi bir uyum yakaladık. Jaguar’ın tamamen elektrikli performans SUV’u I-PACE ile başladığımız yolculuğa BMW’nin tamamen elektrikli SAV otomobili Yeni BMW iX3’le devam ediyoruz. Elektrikli araç yatırımlarımız artarak devam edecek. Önümüzdeki dönemde, filomuzda bulunan elektrikli araç sayısını 200 adede çıkaracağız” dedi.

“Hedef: Türkiye otomobil satışları içerisindeki elektrikli araç oranımızı %15 yapmak”

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik ise, Borusan Otomotiv Grubu’nun Türkiye’de elektrikli mobilite alanında öncü bir rol üstlendiğini, 2012 yılında Türkiye pazarına sundukları ilk tam elektrikli otomobil olan BMW i3 ile açtıkları yolda otomotiv sektörünün elektrifikasyon dönüşümüne liderlik ettiklerini belirtti. Temsil ettikleri BMW, MINI, Jaguar ve Land Rover markalarının elektrikli modellerini henüz pazarın hazır olmadığı dönemlerde dahi tüketicilere sunarak bu alandaki farkındalık çalışmalarına katkı sağlamaya çalıştıklarını belirten Tiftik; “Elektrifikasyon çalışmalarımızı şirketimizin sürdürülebilirlik alanındaki misyonuna paralel yürütüyoruz. Amacımız Türkiye otomotiv pazarında daha fazla elektrikli ve çevreci araç kullanımını teşvik ederek karbon ayak izinin azaltılması yönünde katkı sağlamak. Bu çerçevede Borusan Otomotiv Grubu olarak 2030 yılında Türkiye otomobil satışları içerisindeki elektrikli araç oranımızı %15 seviyesine getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’nin en büyük elektrikli araç filosuna sahip markası

Dünyanın en büyük araç kiralama şirketi Enterprise Rent A Car’ın ana franchise sahibi Enterprise Türkiye, çevreye duyarlı elektrikli ve hibrit araçlara yatırım yapmaya devam ediyor. Enterprise Türkiye, son olarak BMW markasının Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv’den 75 adet tamamen elektrikli Yeni BMW iX3 satın alarak filosunu daha da genişletti. Bu yatırımla birlikte Türkiye’nin en büyük elektrikli araç filosuna sahip markası Enterprise Türkiye olurken, 459 kilometrelik menziliyle dikkat çeken Yeni BMW iX3 sadece Enterprise Türkiye kalitesiyle kiralanabilecek. 75 adet Yeni BMW iX3 yatırımı kapsamında, BMW’nin Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv’in Bodrum’da bulunan showroom’unda bir de teslimat töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün ve Borusan Otomotiv Filo Satış Müdürü Mehmet Anamur katıldı.