F1 Azerbaycan GP’sinde Spring’i Perez kazandı

1689

Formula 1 Azerbaycan GP’si heyecanı Spring Yarışı ile devam etti. Leclerc’in en önde başladığı Spring Yarışı’nı Sergio Perez kazandı.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 4. yarışı olan Azerbaycan GP’si Spring Yarışı’nda en önde start alan Ferrari pilotu Leclerc 10. turda yerini Sergio Perez’e kaptırdı. Spring Yarışı’na 2. sırada başlayan Meksikalı pilot Perez, GP öncesi 17 turluk mini yarışı kazanarak yarınki yarış öncesi cebine 8 puanı koydu.

Leclerc iki sıralama turunu kazandı ama Spring Yarışı’nı Perez’e kaptırdı

Ferrari’nin umudu Monacolu sürücü Charles Leclerc 10. tura kadar yarışta ağırlığını hissettirdi. Ancak, sürpriz yapmayı seven Perez, DSR’nin de avantajıyla Leclerc’i geçti. Yarışın da en hızlı turunu kaydeden Perez, Pazar günü gerçekleştirilecek GP’de 3. sıradan start alacak. Perez, bu sezon zirveden kolay kolay kopmak istemiyor. Perez’in şampiyonada 62 puanla ikinci sırada yer alıyor. Lider Verstappen’in puanı ise 72..

(Fotoğraflar: Mark Thompson/Getty Images)

Yuki Tsunoda’nın kazası yarışın kaderini değiştirdi

Spring Yarışı’nın daha başında 2. tura girilirken bariyelere bindiren AlphaTauri’nin pilotu Tsunoda’nın kazası ile güvenlik aracı piste girdi. Pist temizlenene kadar pilotlar güvenlik aracını takip etti. Yeniden startla daha önce Mercedes pilotu Russell’a geçilen Verstappen, yerini geri aldı ve finişi 3. sırada geçti.

F1 Azerbaycan GP’si Spring Klasmanı

  1. Sergio Perez (Red Bull)
  2. Charles Leclerc (Ferrari)
  3. Max Verstappen (Red Bull)
  4. George Russell (Mercedes)
  5. Carlos Sainz (Ferrari)
  6. Fernando Alonso (Aston Martin)
  7. Lewis Hamilton (Mercedes)
  8. Lance Stroll (Aston Martin)