F1 İspanya GP’si saat kaçta, hangi TV kanalı CANLI yayınlayacak!

3556
F1 İspanya GP'si saat kaçta, hangi TV kanalı CANLI yayınlayacak!

2020 Formula 1 sezonunun 6. yarışı İspanya Grand Prix’si saat kaçta. Pole pozisyonda Hamilton’ın start alacağı F1 yarışını hangi TV kanalı canlı yayınlayacak. İşte Formula 1 İspanya GP’sinin tüm detayları.

Formula 1 heyecanı Barselona-Katalonya pistine taşındı. Sezonun en keyifli yarışlarından birisi olması beklenen yarışın startı saat kaçta verilecek?.. F1 2020 sezonunun 6. yarışı olan İspanya GP’sini hangi TV kanalı canlı yayınlayacak?.. Peki yarışı kim kazanır? Lewis Hamilton mı, Bottas mı, yoksa Verstappen mi?.. Racing Point pilotları Red Bull Honda ve Mercedes Petronas takımlarını ne kadar zorlayabilir?.. McLaren İspanya’da bir çıkış yapabilir mi?.. Ve günün sorusu: Ferrari İspanya’da eski günlerine dönebilecek mi?

Yarışı yüzde 60 ihtimalle Hamilton kazanır

Şampiyona lideri Lewis Hamilton geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sezon da en hazır pilot. İspanya GP’sinde izleyiciler ekran başında yine üçlü bir çekişme izleyecek. Hamilton- Bottas- Verstappen çekişmesi… Belki öndekilerin taktik hataları nedeniyle bu üçlüye Perez de katılabilir. Ama istatistikler yarışın mutlak favori pilotu olarak Hamilton’ı gösteriyor. Hamilton 11 kez start aldığı İspanya GP’sinin beşini kazandı, burada on kez podyuma çıktı ve üç kez en hızlı tur zamanına imza attı.

Verstappen yalnız kaldı!

Verstappen Büyük Britanya 70. Yıl Dönümü yarışını biraz taktiksel ve biraz da şansının desteğiyle kazandı. Hollandalı pilotun İspanya’da podyumu görme şansı oldukça fazla gözüküyor. Ancak yarışı birinci bitirme şansı yok gibi. Verstappen Mercedes’in iki pilotunu geçmek için bastıracak ama, ensesinde de sürekli Perez’in soluğunu hissedecek. Verstappen yine ön sıralarda yalnız mücadele edecek. Takım arkadaşı Albon’dan gerekli desteği göremiyor.

Ferrari ne yapar!

Pilotlar İspanya GP’sinde 66 tur boyunca 307,104 km mesafe kat edecek. Bu yıl 50’nci kez düzenlenen Barselona-Katalunya Pisti’ndeki yarışta Ferrari sürpriz yapar mı! Hayır!.. Vettel koptu gitti. Fazladan melankolik bir karektere sahip olan Vettel bu sezonu diplerde tamamlar. Hep önde yarışmaya alışmış pilotlar geride kaldığında zorluk çekiyorlar. Çok azı bu durumdan etkilenmiyor. Ferrari’nin bir de teknik sorunları var. Üstelik takım iyi de yönetilemiyor. Leclerc ise önden kopmamak için çabalıyor fakat yetmiyor. Ferrari’nin sezon sonuna kadar toparlanması zor gözüküyor. Ferrari kendisiyle birlikte bir değeri, Vettel’i de adeta gömdü!

İspanya GP’si saat kaçta, hangi TV kanalı canlı yayınlayacak!

F1 İspanya GP’sinin startı saat 16.10’da… Katalunya pistindeki yarışı S Sport saat 16.00 itibariyla canlı olarak yayınlayacak.

İSPANYA GP’SİNİN START DİZİLİŞİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ