F1 Japonya Grand Prix’si, yine Hamilton

Vettel'in ateşleme sorunu ile yarış dışı kalıp sıfır çekmesi, yarışta Raikkonen'in de ancak beşinci sırada finiş görmesi Ferarri'nin işini zora soktu..

2690

F1 Japonya Grand Prix’si Mercedes pilotu Lewis Hamilton’u şampiyonluğa bir adım daha yaklaştırırken, Ferrari pilotu Vettel’i ise iki adım uzaklaştırdı…

Cezalı Bottas nedeniyle ikinci çizgiden start alan Vettel ve Ferrari için Suzuka GP’si kabusa döndü. Ateşleme sorunu yaşayan şampiyon pilot, yarışın daha başında; beşinci turda otomobilini garaja çekince, 2017 için çıktığı şampiyonluk mücadelesinden biraz daha uzaklaşmış oldu.

İlk çizgiden başlayan Hamilton Japonya GP’sini başladığı gibi bitirdi. Yarışın belirli bölümlerinde kendini sıkıştıran Verstappen ile arasına takımı tampon olarak Bottas’ı koyunca, Hamilton damalı bayrağı risksiz bir şekilde ilk sırada görmeyi başardı.

Günün en göz dolduran takımı Redbull Racing Team ve onun politları Verstappen ile Ricciardo oldular. Podyumun ikinci ve üçüncü basamağını domine eden RedBull pilotlarından yıldızı giderek daha çok parlayan Verstappen, aynı zamanda günün adamı seçildi.

Yarışın genel klasmanı şöyle oluştu: