F1 Malezya GP’sini Verstappen kazandı

Formula1 Malezya GP'si sürprizlerle doluydu... Ferrari kötünün iyisi denebilecek bir sonuca razı olurken, Vettel pilotajını döktürdü ve 'Günün Adamı' seçildi...

3272

Sezonun 15. yarışı Malezya GP’si bugün Verstappen’in birinciliğiyle tamamlandı. Hamilton’un ikinci olduğu yarışta Red Bull’un diğer pilotu Ricciardo ise kendine podyumun 3. basamağında yer edindi.

Damalı bayrağı gördükten sonra Stroll, Vettel’in aracına yandan çarpınca Alman pilotu pit yoluna Sauber götürdü…

Bu hafta sonu son kez yapılan Malezya GP’si seyri zevkli ve heyecanı yüksek tempoda geçti. Dün yapılan sıralama turlarında hayal kırıklığı yaşayan Ferrari için yarış günü tam bir kabusa döndü. En arka sıradan start alacak olan Vettel’e, mekanik arıza yaşıyan Raikkonen’in de yarış dışı kalması eklenince, günün Mercedes için kolay geçeceği tahminleri yapıldı. Ancak hiç de umulan olmadı.

Yarışın daha başlarında Hamilton’un liderliğini elinden alan Verstappen, bu üstünlüğünü yarış sonuna kadar sürdürdü ve podyumun birinci basamağını kazandı. Hamilton sanki 2.liğe razı gibiydi ve Verstappen’i geçmek için fazla bir çaba sergilemedi. Bottas’ın düşük performansı Ricciardo’ya kolay bir 3.’lük armağan etti gibi görünse de yarışın sonlarına doğru Vettel’in baskısı ona zor anlar yaşattı. Fakat Vettel bu baskıyı lastiklerinin aşınması üzerine sürdüremedi ve 20. başladığı yarışı 4. sırada tamamlayarak ‘günün yarışçısı’ seçildi.

Formula 1 serisinin bir sonraki yarışı 8 Ekim’de yapılacak olan Japonya Grand Prix’i…

Malezya GP’si sonuçları şöyle:

Malezya GP’si sonrasında puan durumu şöyle: