F1 Monaco GP’sinin ilk antrenmanında çarpıcı sonuçlar var

1554
Monaco

Formula 1 takviminin en ünlü ayağı olan Monaco GP’sinin bugün yapılan ilk antrenmanında Charles Leclerc dikkat çekti.

Monaco’da bugün yapılan ilk antrenmanda Lewis Hamilton birinci zamana imza attı ama, Ferrari’lerin de toparlandığı gözlendi. Özellikle genç pilot Leclerc’in 2. zamanı yapması Ferrari için önemliydi. Monaco GP’sinin ilk antrenmanında 2. ve 3. sırada Ferrari pilotları yer alırken, Red Bull pilotu Max Verstappen‘in yükselişi burada da gözlendi. İlk antrenmanı Hollandalı pilot, son yarışların flaş ismi Bottas‘ın önünde 4. sırada tamamladı. Bottas 18 tur attığı ilk antrenmanda ancak 5. iyi zamanı yapabildi.

f1monaco-antrenman

Renault Takımı kendi evinde 9. ve 10. zamanı yaptı

Renault’nun tecrübeli pilotu Daniel Ricciardo için Monaco GP’si çok önemli. Çünkü burada Renault taraftarı fazla. Buradan iyi bir zamanla çıkmak, hatta podyum planları yapıyor. Ancak ilk antrenmanda Ricciardo ancak 10. zamanı yapabildi. Niko Hulkenberg ise 9. sırada yer aldı.

Alfa Romeo Racing’te değişen bir şey yok

Alfa Romeo Racing’te değişen bir şey yok. 13. zamanın sahibi Kimi Raikkonen olurken, Antonio Giovinazzi ise 15. zamana imza attı. Haas takımında ise Magnussen 12. zamanın sahibi oldu. Red Bull’un ikinci takımı Toro Rosso Alexander Albon’la 8. sırada yer aldı.