F1’de Pierre Gasly, Scuderia AlphaTauri ile yola devam ediyor!

9041
Pierre Gasly-Scuderia Alphatauri

Scuderia AlphaTauri, Pierre Gasly’nin 2021 Formula 1 sezonu için ekiple devam edeceğini duyurdu.

24 yaşındaki Fransız pilot Gasly, 2019’un ortasında Red Bull’dan Scuderia AlphaTauri’ye döndükten sonra yetenekli olduğunu bu sezon defalarca kanıtladı ve tutarlı bir şekilde ilk 10’da yer almayı başardı.

Red Bull’daki yerini Albon’a kaptırmıştı!

Scuderia AlphaTauri ile bir sezon daha devam etmekten son derece mutlu olduğunu belirten Pierre Gasly, “Bu yıl çok iyi gidiyor ve takım tarihinin en başarılı sezonunu geçirme yolunda ilerliyoruz. Takımla çok güçlü bir ilişkimiz olduğunu hissediyorum, yolumuza çıkan her fırsatı değerlendirmeyi başardık, en iyisini yapıyoruz. İtalya Grand Prix’si Monza’daki ilk Formula 1 yarışımı kazanmak benim için çok özel bir andı ve takımın tarihinde ikinci bir galibiyet sunmak çok tatlıydı, bu yüzden bundan çok gurur duyuyorum. Ekibi zorlamak ve elimden geldiğince ileriye götürmek için tüm sorumluluğumu üstlenmek için maksimum efor harcıyorum. Gelecek yılı dört gözle bekliyorum. Ekibi, gelecekte daha da fazla başarıya ulaştırmak için elimden geldiğince performans göstermeye devam edeceğim” dedi.

Scuderia Alphatauri

Gasly, uzun yıllardır Red Bull sürücü havuzunda yer alıyor!

Takım sorumlusu Franz Tost, haberi duyururken şunları söyledi: “Pierre’in 2021 sezonu için bizimle kalmasından çok memnunum. Uzun yıllardır Red Bull sürücü havuzunda yer alıyor ve umarım Red Bull ailesinde kalır. Geçen yıl takıma geri döndüğünden beri, iki podyumla son derece iyi performanslar sergiledi.

2019’da Brezilya’da ikincilik ve bu yılki İtalya Grand Prix’sinde kendi evimizdeki yarışı kazanması çok anlamlıydı. Gasly, her yarışta otomobilin potansiyelini ortaya çıkarıyor ve mühendislerine değerli geri bildirimler veriyor. Harika yarış becerisi sayesinde oldukça rekabetçi olduğunu kanıtladı. Adaptasyonu çok güçlü, her zaman motive oluyor ve bir hedef belirlendiğinde her şeyi veriyor. Ben bu işbirliğini genişletmeyi ve birlikte başarılı bir 2021 sezonu geçirmeyi dört gözle bekliyorum.”