Fabia ve Rapid modelleriyle Skoda’ya iki ödül

866

J.D. Power pazar araştırma enstitüsü tarafından yapılan Almanya Araç Güvenilirliği Çalışması’nda Skoda ödüle layık görüldü. Kalite ve dayanıklılığa odaklanan Almanya’nın en büyük otomobil araştırmasına 12 bin 500’den fazla kişi katıldı ve araştırma sonucunda Skoda Fabia ile Rapid modelleri, müşteri memnuniyeti ödülleri alarak öne çıktılar.

J.D. Power pazar araştırma enstitüsü tarafından yapılan Almanya Araç Güvenilirliği Çalışması, 2002’den beri her yıl düzenleniyor. Bu yıl düzenlenen araştırmada küçük araç segmentinde ön plana çıkan Fabia üçüncü müşteri memnuniyeti ödülünü almış oldu. Kompakt araç sınıfında ise Rapid, geniş iç hacmi, teknolojisi ve birçok ‘Simply Clever‘ fonksiyonuyla beğeni kazandı.

Her yıl yapılan Araç Güvenilirliği Çalışması, araçların ne kadar güvenilir olduğu ve kullanıcıları ne kadar memnun ettiğini gösteriyor. J.D. Power uzmanları kullanıcıların araçlarla yaşadığı deneyimleri online mülakatlarla topluyor. Bu yıl gerçekleştirilen araştırmaya 12,854 kullanıcı katıldı ve her yıl olduğu gibi 1-3 yaş arasındaki araçlar değerlendirildi. Araştırmada 27 üreticiden 151 model değerlendirildi.