FCA ve MAHLE arasında sorunsuz veri kullanımı anlaşması yapıldı

3714
FCA ve MAHLE

FCA ve MAHLE arasındaki sorunsuz veri kullanımı anlaşması sayesinde MAHLE servis ekipmanı ve arıza teşhis cihazlarıyla Fiat Chrysler Automobiles (FCA)-OBD arayüzüne tam erişim sağlanacak.

MAHLE ve FCA (Fiat Chrysler Automobiles) arasında, kullanıcıların FCA sunucularına sorunsuz erişebilmelerini ve servis ekipmanı ve arıza teşhis için gerekli bilgilerin tümünü alabilmelerini sağlayan anlaşma imzalandı.

Güvenlik ağ geçidi, üçüncü tarafların, tanılama ve bağlantı protokolleri üzerinden araçların güvenlikle ilgili fonksiyonlarına erişim sağlayabildiğine dair belirtiler olduğu için başlatıldı. FCA, kapsamlı güvenlik önlemleri devreye sokarak hızlı yanıt verdi. O zamandan beri, OBD arayüzünde kullanıcıların okuma yetkisi var ancak kayıt yazma ya da silme yetkisi yoktu.
Araç sistemlerinde yapılması gereken değişiklikler daha önce yalnızca orijinal FCA test cihazları kullanılarak mümkündü.

Yeni sistem kullanıcı dostu

Servisler, yıllık abonelik şeklinde MAHLE’den erişim satın alabilecek ve akabinde FCA portalına erişebilecekler. Daha sonra tüm ilgili tanılama eklentileri hazır ve tamamen kullanılabilir olacak. MAHLE Aftermarket Hizmetleri Servis Çözümleri, EMEA Satış Müdürü Joachim Schneeweiss anlaşmaya ilişkin görüşleri şöyle: “Kullanıcılar, belirli servis fonksiyonları için gerekli sertifikayı indirmek için FCA sunucusuna hızlı bir şekilde geçebilirler ve MAHLE tanılama cihazıyla hiçbir fark olmaksızın çalışabilirler.”

MAHLE Aftermarket mobilite dönüşümüne yöneldi

MAHLE Aftermarket bir süredir, servis çözümleri alanındaki ürün yelpazesini sürekli genişleterek ve parça tedarikçiliğinden çözüm sağlayıcısı bir şirkete dönüşerek, mobilite dönüşümüne yöneldi. 2020 itibariyle 100. yıl dönümünü kutlayan şirket, servis ve bayilerine sadece doğru yedek parça sunmakla kalmıyor, ayrıca müşterileri tanılama cihazları, servis ekipmanları, eğitim, tamir ve bakım bilgileri(RMI) ile de destekliyor. Bu şekilde MAHLE, gelişen mobilite çağında bağımsız servisleri gelecekte olabilecek değişikliklerden etkilenmeyen bir hale getiriyor ve kendini ticaret yapanlar ve servisler için tüm değer zinciri boyunca güçlü bir ortak olarak konumlandırıyor.

MAHLE Hakkında
MAHLE, otomotiv endüstrisinin önde gelen uluslararası geliştirme ortağı ve tedarikçisi olmasının yanı sıra, geleceğin mobilitesinin öncüsüdür. Grubun ürün portföyü, hem içten yanmalı motor teknolojileri hem de e-mobilite için güç aktarım sistemleri ve klima teknolojisi ile ilgili tüm önemli konuları kapsar. Grup, 2018 yılında 79.000’den fazla çalışanı ile yaklaşık 12,6 milyar Euro ciro elde etmiştir ve 30’dan fazla ülkede 160 üretim yeri ile temsil edilmektedir.

MAHLE Aftermarket Hakkında
Yedek parça konusunda uzmanlaşmış iş birimi MAHLE Aftermarket, otomotiv aftermarket ürün yelpazesi için orijinal ekipman seri üretiminden sağladığı teknik bilgiyi kullanmakta ve ticaret, servis ve motor tamiri ortaklarına tedarik yapmaktadır. Yelpazesinde ayrıca, MAHLE Servis Çözümleri bölümü tarafından geliştirilen servis ekipmanlarının yanı sıra, kapsamlı hizmetler ve özelleştirilmiş eğitim programları da yer almaktadır.

MAHLE Aftermarket, dünya çapında 25 merkez ve çeşitli satış ofislerinde yaklaşık 1.700 çalışanı ile temsil edilmektedir. İş birimi, 2018 yılında 928 milyon Euro üzerinde global satış hacmine ulaşmıştır.