Ferrari pilotu Carlos Sainz’den 4 yarışta 3 kaza!

301
Ferrari pilotu Carlos Sainz'den 4 yarışta 3 kaza!

Ferrari pilotu Carlos Sainz bu sezonda dördüncü kazasını Monza’da yaptı.

Sainz, Macaristan’daki sıralama turlarında ve geçen hafta sonu Zandvoort’ta yapılan son antrenmanda yaptığı kazadan sonra Monza’da da üçüncü büyük kazasını yaptı. Bu kazayla Carlos Sainz, dört yarışın üçünde kaza yapan pilot ünvanının sahibi oldu.

Ahh o Ascari şikanı!

Carlos Sainz, Ascari şikanında büyük bir kazanın ardından Monza’daki ikinci antrenmanın ortasında kırmızı bayrakların çıkarılmasına neden olurken Ferrari garajında şok etkisi yaptı.

Ferrari sürücüsü, virajın ikinci bölümünden hızla çıkarken aracın arkasının kontrolünü kaybetti ve şiddetli bir darbeyle bariyerlerin sol tarafına daldı.

Sağlık aracı Sainz’i almaya gelirken kırmızı bayrakla seans durduruldu. Sainz’in aracı SF21 büyük oranda hasar gördü. Sainz’in sağlık durumu iyi.

Sainz, Cuma akşamı sıralama turlarında takım arkadaşı Charles Leclerc’in bir sıra önünde yedinci olmuştu. Eğer Ferrari mekanikleri aracını zamanında tamir edebilirse Sprint yarışında yine 7. sıradan start alacak.

Bilindiği gibi böylesi kazalar sonunda takımların hasarlı parçaları değiştirmesine izin veriliyor. Ancak vites kutusu gibi grid cezasına neden olacak herhangi bir önemli parçayı değiştirmek zorunda kalırlarsa da bu ceza Sprint yarışı yerine Pazar günkü yapılacak yarışta uygulanacak.