Ferrari Sebastian Vettel’i arar mı!

16063
Ferrari Sebastian Vettel'i arar mı!

Ve beklenen oldu. Ferrari Vettel ile yollarını ayırdı. Bu ayrılık sezon sonunda başlayacak. Kimine göre Ferrari doğru karar verdi, kimine göre de bu Ferrari’nin 2 sezonuna mal olur. Peki Ferrari, Sebastian Vettel’i arar mı!

Ferrari’nin bu kararı bana hiç de sürpriz gelmedi. Zaten Charles Leclerc ile birlikte Ferrari ekip olarak Vettel’i gözden çıkarmıştı. Ferrari Takımı’nda son dönemlerde yapılan değişiklikler takımın o eski havasını bozdu. Bu da takım içinde özellikle de geçen sezon çok sırıttı ve bu yüzden geçtiğimiz 2019 sezonunda Ferrari bir çok yarış kaybetti.

Bu durum hem taktiklere, hem de pit-stop zamanlarına yansıdı

İmkanı olan geçen sezon kaybedilen yarışlara baksın. Birçoğu, ya öngörüsüz taktikler, ya da pit stoplardaki hatalardan kaybedildi. Oysa bildiğimiz Ferrari, motor gücü olarak geriye düştüğü zamanlarda bile taktik ve pit-stoplardaki inanılmaz hatasız seri servisleriyle yarış kazanıyordu. O ruh bitti. Pilotlar arasında ayırım başladı ve genç Charles Leclerc ile bu durum ayukka çıktı.

F1 için kayıp

Sebastian Vettel, çok efendi bir pilot. Bir o kadar da tecrübeli… Ferrari ile yollarının ayrılması ilk bakışta onun için iyi olacağı düşünülse de, bence F1 bir yıldız daha kaybetti. Bu saatten sonra Vettel hiç bir takımda dikiş tutturmaz, Fernando Alonso örneğinde olduğu gibi!… Ferrari için de ayni şeyi söyleyebilirim. En azından 2 sezon Ferrari eski pozisyonuna gelemez.(Abdullah Kurtay)