Fiat, Akıllı Kasko uygulamasını AXA Sigorta ile genişletiyor

3178
Fiat Akıllı Kasko uygulaması

Fiat ve AXA Sigorta arasındaki iş birliği ile kasko poliçelerinde “Akıllı Fiyatlandırma” uygulaması yaygınlaştırılıyor.

Türkiye’de otomotiv sektöründeki bağlanabilirlik teknolojisini geniş kitlelere ulaştıran tek marka olan Fiat’ın, otomobil ile sürücüyü birbirine bağlayan teknolojisi Fiat Connect, müşteri deneyimini ayrıcalıklı bir boyuta taşırken, iş birlikleriyle de kullanıcılarına katma değerli hizmetler sunuyor.

Fiat Akıllı Kasko uygulaması

Türkiye’nin ilk kişiselleştirilmiş kasko ürünü

Fiat, Türkiye’deki kullanıcılarının alışkanlıklarını ve otomobille olan ilişkilerini değiştiren bağlanabilirlik teknolojisi Connect’i geliştirmeye ve yeni iş birlikleri ile kullanıcıları için değer yaratmaya devam ediyor. 2022 yılına hız kesmeden devam eden Fiat Connect sigortacılık sektöründeki iş birliklerini artırıyor. Artık, sigorta sektöründe bağlanabilirlik teknolojisinde öncü çalışmaları olan ve Türkiye’nin ilk kişiselleştirilmiş kasko ürününü de sunarak müşterilerine sürüş deneyimini güvenli hale getirmeyi amaçlayan AXA Sigorta müşterileri de Fiat Connect Kasko avantajlarından faydalanabilecek. AXA Sigorta müşterilerinin kasko poliçeleri “Fiat Connect Kasko” ile araçtan temin edilen verilere göre “kişiye özel” belirlenecek ve kasko tutarları sürücünün kullanım şekli ve süresine göre avantajlı hale gelecek.

Yüzde 10 daha avantajlı fiyatlarla kasko

Connect Kasko sayesinde araç sahipleri yüzde 10 daha avantajlı fiyatlarla kasko yaptırabiliyor. Ayrıca yenileme döneminde araç kullanım verileri analiz edilerek hesaplanan sürüş puanına ve otomobillerini kullanmadıkları gün sayısına göre kasko poliçelerinde yüzde 10’un üzerinde indirimden de faydalanabiliyor.

Connect Kasko ile Fiat sahipleri araçlarını kullanmadıkları günler için prim ödemiyor
Bugüne kadar 7 bin kullanıcıya ulaşan Connect Kasko, kullanıcılarının ilk poliçelerinde toplam 1.550 MTL fayda sağlarken, yenileme yaptıran müşterileri için poliçe fiyatında poliçe başı ortalama 421TL’lik avantaj sağlayarak sürüş güvenliğini destekliyor. Kullanıcılara “veriden değer yaratan” Connect Kasko, poliçe fiyatlamasını kullanım süresi ve sürüş puanı olmak üzere iki temel veri üzerinden hesaplıyor. Poliçeye artı bedel yansıtmadan analiz yapan sisteme göre, sürüş puanı 75’in üzerinde olan kullanıcılara, toplam poliçe tutarı üzerinden maksimum 10 indirim uygulanıyor.

Kasko poliçe indirimleri kişiye özel olarak belirleniyor

Bununla birlikte, araçlarını kullanmadıkları gün süresine göre 250 TL’ye varan indirimler de Fiat Connect kullanıcılarını bekliyor. Söz konusu veriler, poliçe yenileme döneminde AXA Sigorta tarafından değerlendiriliyor ve kasko poliçe indirimleri kişiye özel olarak belirleniyor. Böylece, kasko fiyatlarının içindeki göreceli yüksek risk maliyeti, aracını iyi kullanan sürücüye yansıtılmıyor; kullanım gün sayısı da hesaplamada dikkate alınıyor. Ayrıca, kasko poliçesi satın alanlara yılda 2 kez ve toplamda 30 gün olmak üzere ikame araç hizmeti de sağlanıyor.

Fiat Connect Hakkında:
2018 yılından beri sürekli güncellenen ve kullanıcıların otomobilleriyle teknolojik, Fiat markası ile duygusal bağ kurmalarına aracılık eden Fiat Connect, müşteri deneyimini sürekli olarak yukarıya taşıyor. Fiat Connect kullanıcılarına Araç Lokasyonu, Lastik Durumu, Uzaktan Kapı Açma Kapama, Bagaj açma, Kaza Anında Ambulans ve Yol Yardım Hizmeti, Çekilme Uyarısı, Kaza Kara Nokta Bildirimi, Hız ve Mesafe Limiti, Araç Arıza Araması, Yakıt ve Akü Durum Bilgisi gibi fonksiyonlar sunuyor. Ayrıca kasko poliçelerinde “Akıllı Fiyatlandırma” dönemini başlatan Fiat, Connect Kasko uygulamasıyla da Fiat sahipleri için her geçen gün daha fazla değer yaratıyor.

Müşterilerin hayatlarını kolaylaştıracak fonksiyonlara sahip olan Fiat Connect ile aynı zamanda otopark lokasyonlarına km uzaklık, boş kapasite bilgisi ve fiyat tarifesini öğrenebiliyor. Bununla birlikte olası kritik arıza söz konusu olduğunda, Fiat Müşteri İlgi Merkezi sürücüyü seyahatin tamamlanmasına paralel arayarak aracı ile ilgili yapması gerekenleri telefonda aktarıyor gerekli durumlarda acil yol yardım ve çekici desteği veriyor. Ayrıca Fiat Connect; kaza anında alınan çarpışma verisiyle ilgi merkezine anında uyarı iletiyor ve Müşteri İlgi Merkezi kullanıcıyı arıyor.

Talebi doğrultusunda ambulans hizmeti gönderilebildiği gibi; kullanıcıya ulaşılamaması durumunda otomatik olarak aracın bulunduğu konuma ambulans hizmeti sağlanıyor. Fiat Connect’te bulunan “Ducato Çocuk Alarmı” vesilesiyle de okul servislerinde çocukların unutulması nedeniyle yaşanabilecek talihsizliklerin önlenmesi de hedefleniyor.