Fiat Professional’ın yeni modeli yüzde 100 elektrikli e-Ducato

9446
Fiat Professional'ın yeni modeli yüzde 100 elektrikli e-Ducato

“Dünya Çevre Günü”nde en çok satan ticari Fiat Ducato’nun elektrikli versiyonu olan e-Ducato; Fiat Professional tarafından lanse edildi.

Elektrik çağının devrimi olarak lanse edilen e-Ducato, FCA Stil Merkezi tarafından gelecek ile günümüz arasında sembolik bir kucaklaşma olarak tanımlanan yeni logo ile vurgulanıyor.
FCA Grubu’nun yüksek kalite standartlarına uygun olarak tasarlanan ürün, geleneksel Ducato ile aynı yük hacmine sahip (10 m3’ten 17 m3’e), taşıma kapasitesi ise 1.950 kg.

330 km menzile sahip

E-Ducato tek şarjla 200-330 km arası bir menzile sahip çeşitli pil seçenekleri sunuyor.
Maksimum 90 kW çıkışı ve maksimum torku 280 Nm ile dikkat çekiyor.

Fiat Professional tarafından sıfır emisyonlu araçlara yönelik yolculuğun bir parçası olarak geliştirilen tam elektrikli BEV (Akülü Elektrikli Araç) prototipi e-Ducato’nun sunumundan bu yana bir yıl geçti. Yıl boyunca, son birkaç aydaki Covid-19 salgınının yarattığı tüm olumsuzluklara rağmen, simülasyon araçlarının yardımıyla yeni modelin geliştirilmesi devam etti.

e-Ducato, farklı müşteri türlerinin tüm kullanım değişkenlerinin yanı sıra dinamik, yük ve çevresel yönleri de dikkate alarak geliştirildi ve bir dizi ölçüm ve teste tabi tutuldu. “Dünya Çevre Günü”nde lanse edilen e-Ducato, mobilitenin ve iş dünyasının gelecekteki sürdürülebilirliğini karşılamak için tasarlandı. Yepyeni elektrikli araç, pazar zorluğunu aşmak için kısa sürede alternatif tahrik sistemleri sunan metan güdümlü Ducato Natural Power’a katılacak.

Bir devrimin görsel temsili: Yeni logo

Yüzde 100 elektrikli Ducato’nun 39 yıl önce başlayan görkemli tarihinde, ticari başarıları ve çığır açan teknolojileri öne çıktı. Ducato için şimdi yeni bir dönem başlıyor: “Yüzde 100 Elektrik, Yüzde 100 Ducato”… “e-Ducato” logosu, markayı geleceğin mobilitesine taşıyacak bir devrimin görsel temsili. Ducato’nun elektrikli versiyonu, Fiat Professional’ın elektrikli mobiliteye geçişte amiral gemisi olacak.