Fiat Türkiye’nin yerli üretimden satış oranı yüzde 95’e yükseldi

1490
Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç,uzatılan ÖTV ve KDV indirimlerinin otomotiv sektörüne pozitif katkı sağlayan önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Fiat yılın ilk 3 ayı sonunda toplam 13 bin 931 adetlik toplam satış gerçekleştirdi. Markanın yerli üretimden satış oranı ise yüzde 95’e yükseldi.

Fiat, 2019 yılına pazar lideri olarak başladı. Ocak ayından bu yana toplam pazarı domine eden marka, Mart ayı sonunda da başarılı iş sonuçları ile dikkat çekti. Egea Sedan yine Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili oldu.

Otomotivdeki teşvikler pazara olumlu yansıdı

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, uzatılan ÖTV ve KDV indirimlerinin otomotiv sektörüne pozitif katkı sağlayan önemli bir adım olduğunu vurguladı. Aytaç, “Otomotivdeki teşvikler pazara olumlu yansıdı. Markamızın yerli üretimden satış oranının yüzde 95’e yükselmesinden de ayrıca memnuniyet duyuyoruz”diye konuştu.

TÜM FİAT ve TOFAŞ HABERLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Aytaç, Fiat’ın 2019 yılının ilk 3 ayının sonunda “en çok tercih edilen marka” olduğu bilgisini verirken “Bu sonucu almamızı sağlayan önemli etkenlerden biri de son 3 yıldır ülkemizin en çok tercih edilen otomobili olan Egea Model Ailesi’dir. Fiat’ın güncel teknolojik donanımları ve krom tasarım detayları ile ön plana çıkan ve Egea Ailesi’nde geçtiğimiz Kasım ayında devreye aldığımız Mirror Serisi’nin yanında,pazara yeni sunduğumuz Street, S-Design ve Sport donanım versiyonlarımız da tasarım anlamında dinamik özellikleriyle fark yaratıyor.Ürün özellikleri ve fiyat fayda dengesiyle ezber bozan bir model ailesi olan Egea, geniş kitlelerin farklılaşan beklentilerini karşılayacak şekilde geliştirilmesiyle ön plana çıkıyor” açıklamasında bulundu.