Filo pazarının en çok tercih edilen markası

2048

Skoda Türkiye’nin tarihinin bugüne kadar tek seferde yaptığı en büyük satışı 646 adet ile Novartis’e gerçekleştirdi. Filo pazarının en çok tercih edilen markaları arasında hızla yerini alan Skoda, Novartis Sağlık, Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye 646 adet Octavia aracın teslimatı gerçekleştirildi.

Novartis firmasına araçları düzenlenen törenle, Yüce Auto Skoda Filo Satış Müdürü Harun Göktaş tarafından teslim edildi.

“Filo pazarı binekten hızlı büyüyor“

Filo satışlarının toplam binek pazarından daha hızlı büyüdüğünü ve son dönemde Türkiye’de satılan yeni araçların yüzde 20’sinin operasyonel kiralama firmalarına satış yapıldığını belirten Skoda Filo Satış Müdürü Harun Göktaş “Skoda olarak filo satışlarında en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyoruz. Genç ürün yelpazemiz bireysel ve şirket kullanıcıları tarafından büyük ilgi görüyor. Filo pazarında Superb ve Octavia gibi iki önemli modelle yer alıyoruz. Bugün de filo pazarının en önemli sektörleri arasında yer alan ilaç sektörünün önde gelen markalarından Novartis’e 646 adet Octavia 1.6 dizel DSG Style modelimizden teslim ediyoruz. Hayırlı olmasını ve işbirliğimizin devamını dilerim“ şeklinde konuştu.

“Octavia ihtiyaçlarımız ile örtüşen bir model“

Novartis Grubunu temsilen törene katılan, İletişim Müdürü Nilüfer Gürpınar Güner ise, ilaç sektörünün çok dinamik bir sektör olduğunu ve sürekli sahada olmaları gerektiğini belirterek “Hizmet verdiğimiz ilaç sektörünün dinamikleri, sürekli mobil halde olmanızı gerektirmektedir. Filo alımı kararı aldığımızda Skoda markası da seçeneklerimiz arasında yer almaktaydı. Yaptığımız araştırmalar sonucu geniş bagaj hacmi, yakıt tasarrufu, sürüş konforu ile yeni nesil mobilite teknolojileri ve güvenlik konusunda kendini ispat etmiş bir model olan Octavia’nın ihtiyaçlarımıza cevap verdiğini gördük“ dedi.