Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde Fiesta R5 ile Fabia R5 kapıştı!

3718
Ford Otosan Kocaeli Rallisi'nde Fiesta R5 ile Fabia R5 kapıştı!

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 2019 sezonunun 6. yarışı olan Ford Otosan 37. Kocaeli Rallisi Ford Fiesta R 5 ile Skoda Fabia R 5’in kapışmasına sahne oldu!

Murat Bostancı -Onur Vatansever

Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından Ford Otosan ana sponsorluğunda Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 41 Burda AVM, Shell, Avis, Ramada Plaza İzmit, Auto Club, Fora Araç Takip Sistemleri ve Power FM katkılarıyla düzenlenen organizasyonda 60 ekip start aldı.

Burak Çukurova-Vedat Bostancı

Ford Fiesta R 5 ile Skoda Fabia R 5’in kapışması

Ford Otosan 37. Kocaeli Rallisi, Türkiye ralli, markalar ve sınıf şampiyonlarını kazanmak için mücadele eden ekipler için önemli bir yarıştı. Gözler Türkiye Ralli Şampiyonası için; Ford Fiaesta R 5 ile yarışan Murat Bostancı ve Skoda Fabia R 5 ile yarışan Burak Çukurova’nın üzerindeydi. Finişe önde gelen Şampiyonanın son yarışı Yeşil Bursqa Rallisi’ne büyük avantajla başlamasına neden olacaktı…Ralli genel’de Fiesta ve Fabia’ların çekişmesine sahne oldu. 2 gün süren rallinin finişine Ford Fiesta R 5 ile yarışan Murat Bostancı -Onur Vatansever ikilisi birinci gelirken, Skoda Fabia R 5 ile yarışan Burak Çukurova-Vedat Bostancı, liderin 49.6 saniye ardından ikinci sırada geldi. Üçüncülüğü de yine Skoda Fabia R5 yarışan KKTC’den gelen konuk ekip Cevdet Alptürk-Mustafa Yücener ikilisinin oldu.

Uğur Soylu_Mehmet Köleoğlu

İki çeker klasmanı ve Sınıf 4’ü Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı kazanırken, Sınıf N’de Uğur Soylu-Mehmet Köleoğlu, Sınıf 3’de Fatih Kara-Bilge Ayan, kadın pilotlarda ise Özlem Uludağ Gülcan, genç pilotlarda And Sunman ve genç co-pilotlar da Ali Emre Yılmaz birincilikleri paylaşan isimler oldular.

Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı -Özgür Yücetürk

Historic klasmanında Engin Kap-Özden Yılmaz birinci

30 yaş üzeri klasik otomobillere açık Historic klasmanında Ford Escort ile Engin Kap-Özden Yılmaz birinciliği elde ederken, Haydar Güçlü-Murat Yıldırım BMW 2002 ti ile ikinciliği ve Murat 131 ile Greçek Sunman-Bahar Sunman üçüncülüğü elde ettiler. Zafer Vatansever Ralli Kupası klasmanında ise İlhan Mutluay-Cumhur Önder ekibi zafere ulaşırken aynı zamanda Kategori 2 birinciliğinin de sahibi oludular…Hakan-Havva Gürel çifti genel klasman ikinciliği ve Kategori 1 birinciliğini, Levent Şapçılar-Deniz Gümüş de genel klasman üçüncülüğü ve Kategori 3 birinciliğini kazandılar. Kategori 4’te birincilik ise Yavuzhan Cabbaroğlu-Can Hergüner ekibinin oldu.

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası 02-03 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan 44.Yeşil Bursa Rallisi ile sona erecek.