Ford Otosan’dan elektrikli hibrit Transit Custom

2744
Ford Transit Custom

Ford Otosan 2018 Sürdürülebilirlik Raporu’nda 2019 yılında yeni elektrikli hibrit (PHEV) Transit Custom modelinin üretimine başlayacağını duyurdu.

Türk otomotiv sektörünün öncü şirketi Ford Otosan, 2018 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Raporda ticari ve finansal performansı ile toplumsal değer yaratma vizyonunu bir bütün olarak ele alan Ford Otosan, inovasyon ve dijitalleşme merkezli yaklaşımının yanı sıra çevreye ve topluma duyarlı çalışmalarını, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin giderilmesi için yürütülen programlarını ve çalışanlarına yaptığı yatırımları kamuoyuyla paylaştı

Elektrikli hibrit (PHEV) Transit Custom geliyor

Çevresel sürdürülebilirliğe katkı amacıyla yürüttüğü çalışmalara da değinen Haydar Yenigün, şunları kaydetti:

“Doğalgaz gibi daha düşük emisyonlara sahip alternatif yakıtlı, elektrikli, hibrit araçlar ile ilgili motor ve aktarma sistemlerinin geliştirilmesinde önemli ölçüde ivme yakalarken 2019 itibarıyla üretimini ve ihracatını geliştireceğimiz yeni elektrikli hibrit (PHEV) Transit Custom modelinin karbon ayak izinin azaltılmasına önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Çevre konusundaki hedeflerimizi yakalamak adına 2018 boyunca çalışanlarımıza toplam 14.450 kişi/saat, taşeronlarımıza ise 908 kişi/saat eğitim verdik.