Formula 1 Avusturya GP’si saat kaçta, hangi kanalda?

2781

Formula 1 2018 takviminin 9. yarışı olan Avusturya GP’si bugün yapılacak. Peki Avusturya GP’si saat kaçta, hangi kanalda canlı yayınlanacak?

Avusturya’nın Spielberg kentinde bulunan Red Bull Ring pistinde bugün start alacak olan Formula 1 Avusturya GP’sinde geri sayım başladı. Geçen yıl pole pozisyonunun sahibi olan Mercedes pilotu Bottas, pole pozisyonunu bu sene de kimseye kaptırmadı. Bugün yapılacak yarışta, gözler Ferrari ve Red Bull pilotlarının üzerinde olacak. Çünkü dün (Cumartesi) yapılan sıralama turlarında Renault’nun ilk kez bu yarışta denediği ‘sıralama modu’ bekleneni veremedi ve Renault motoru kullanan Red Bull pilotlarının bu nedenle gerçek performanslarını sergilemedikleri öne sürüldü. Hatta sıralama turlarının son ayağında(Q3) Red Bull’un tecrubeli pilotu Ricciardo’nun telsizden duyulan ‘ Havaya yumruk atıyoruz durumuna düştük!’ sözleri de bu iddiaları doğrular nitelikteydi.

Yarış saat kaçta hangi kanalda canlı yayınlanacak?

Bugün Türkiye Saatiyle 16:10’da start alacak yarış, S Sport kanalından canlı olarak yayınlanacak. Oldukça hızlı bölümleri olan Red Bull Ring’te kazasız yarış neredeyse olmuyor. Özellikle startla birlikte Hamilton, Vettel ve Verstappen’in ataklarını göreceğiz. Orta kısım da ise start tam bir curcuna olacak!..

10 Takım, 4 motor, 20 pilot

Formula 1 2018 takviminde 10 takım 2 şer araç ve pilotla mücadele ediyor. Toplam 20 aracın gövde gösterisine 20 pilot da podyum ve şampiyonluk için eşlik ediyor. Ancak motor konusunda ise sadece 4 marka var. Bunlar; Mercedes, Ferrari, Renault ve Honda.
Mercedes kendi takımı haricinde 2 takıma, Ferrari kendi takımı haricinde 2 takıma, Renault kendi takımı haricinde 3 takıma ve Honda 1 takıma motor sağlıyor. Bu arada Honda 2019 sezonunda Red Bull’a da motor desteği vermeye başlayacak.