Formula 1 #BritishGP sıralama turları saat kaçta yapılacak?

2350

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın önemli ayağı olan Büyük Britanya yarışı (BritishGP) ünlü Silverstone pistinde 8 Temmuz Pazar günü yapılacak.

2018 sezonunun 10. ayağı olan Büyük Britanya (BritishGP) yarışı için bugün yapılan antrenmanların ilkinde Mercedes  pilotu Lewis Hamilton kendi evinde en iyi zamana imza atarak, yarın yapılacak sıralama turları için moral buldu. İlk antrenmanda en iyi 2. zamanı yine Mercedes’in diğer pilotu Valteri Bottas yaptı. Ferrari pilotlarından Sebastian Vettel 3. zamana, Kimi Raikkonen ise 5. zamana imza attı.
Gözler Red Bull pilotu Verstappen üzerindeydi. Ancak Avusturya’da çok önemli bir zafere imza atan Verstappen 6. zamanı yaparken, takım arkadaşı Ricciardo ise 4. zamanı yaptı.

Günün son antrenmanında gülen taraf Ferrari ile Vettel oldu

Sıralama turları öncesi Cuma günü yapılan antrenmanlarda alınan zamanlar, takımların Cumartesi günü için yapacakları taktikler için önemli veriler olarak yer alır. Mercedes ilk antrenmandaki performansını 2. antrenmanda gösteremedi. Ferrari, Vettel ile en iyi zamanı yaparken Hamilton 2. zamana imza attı.
2. antrenmanların belkde en başarılı ismi olarak Alonso’yu görmek gerekiyor. Çünkü McLaren ile bir türlü sonuca gidemeyen şampiyon pilot bu kez 6. zamanın sahibi oldu. Bu bölümde Renault pilotu Hulkenberg (7. en iyi zaman) ve Force India pilotu Ocon (8. en iyi zaman)’da yarın yapılacak sıralama turlarına hazır olduklarını gösterdiler.

Sıralama turları Cumartesi saat 16:00’da

İngiltere’nin Northamptonshire bölgesindeki 5 bin 891 metrelik Silverstone Pisti’nde gerçekleştirilecek yarışın sıralama turları yarın TSİ 16.00’da başlayacak ve S Sport’tan canlı yayınlanacak.