Formula 1: Drive to Survive, 8 Mart’ta gösterimde

27502
F1 Silver Stone
Netflix’in merakla beklenen yeni orijinal yapımı Formula 1: Drive to Survive, 8 Mart Cumartesi Netflix’te gösterime girecek.

Netflix, uzun süredir merakla beklenen ve 8 Mart, Cumartesi günü gösterime girecek olan 10 bölümlük yeni orijinal yapımı Formula 1: Drive to Survive’a ait detayları paylaştı.

Formula1Amy ve Senna filmlerinin yapımcısının imzasını taşıyan Formula 1: Drive to Survive, sadece bir numara olmak için mücadele verilen bir yarışı değil, milyarlarca dolarlık bir sektörün perde arkasını ekranlara getiriyor. Formula 1’in iç dünyasına benzersiz bir erişime sağlayan bu özel belgesel dizisi, bizleri ailelerle, takımlarla ve kaskların ardındaki sürücülerle tanıştırıyor.

Ocak 2017’de Liberty Media tarafından devralınmasının ardından, yarış sporunun tutkusunu yeniden canlandırmak ve sürdürülebilirliğini arttırmak için tüm gözler yeniden Formula 1’e çevriliyor. Dünyanın en büyük yarışının perde arkasını gözler önüne seren Formula 1: Drive to Survive, bu spora kendini adamış dünyaca ünlü pilotların özel hayatlarından yaşadıkları zorluklara, fedakarlıklarından ideallerine pek çok detayı izleyicilerle buluşturuyor.

Formula 1Formula 1’i aşama aşama filme alan belgesel, yarışan takımları Melbourne’dan başlayarak, Bahreyn, Kanada, Avusturya, Singapur, Austin, Brezilya ve son olarak final mücadelesinin yer aldığı Abu Dabi’ye kadar takip ediyor.

Box to Box Film’den Paul Martin: “Netflix bu inanılmaz sporun anlatılmamış hikayesini seyirciyle buluşturmak için mükemmel bir platform. Uzun zamandır renkli karakterlere, yüksek egolara, onlarca zafere ve trajediye ev sahipliği yapan F1, perde arkasında yaşananlarla da hayranlarının merak konusuydu. İzleyicileri bu dünyanın kalbine doğru bir yolculuğa çıkaran Formula 1 : Drive to Survive, dünyanın en hızlı sporunda yer alan tüm pilot ve ekip arkadaşlarının hikayelerini hayranları ile buluşturuyor”.

Yürütücü yapımcılığını Akademi ödüllü James Gay Rees (Senna) ve Box to Box Film’den Paul Martin’in üstlendiği yapımın dizi sorumlusu koltuğunda ise Sophie Todd yer alıyor.