Formula 1 dünyasının parlayan bu iki yıldızını tanıdınız mı!

1600

Spor dünyasına karting ile başlayan biri Hollandalı, diğeri Fransız pilot şimdilerde takım arkadaşı… Formula 1 arenasının yıldızı giderek parlayan bu 2 sürücüyü tanıdınız mı!

F1 dünyasını yakından takip eden biriyseniz eğer, hemen tanımışsınızdır. Sözünü ettiğimiz pilotların biri Pierre Gasly diğeri de Max Verstappen…

Hamurlarında karting tecrübesi var

İkisi de kartingden gelen bir alt yapıya sahip, ikisi de agresif; bir o kadar da korkusuz. Yarışta seri pozisyon değiştirebilen, birçok yarışın kaderine yön verebilen pilotlar. Gerçi bu tanım şimdilik daha fazla Formula 1 tecrübesine sahip Max Verstappen için daha uygun düşüyorsa da; Red Bull Takımı’nın yeni Fransız sürücüsü Pierre Gasly de Max Versppaten’den geri kalmıyor.

Pierre Gasly  Daniel Ricciardo’nun koltuğunda

Aston Martin Red Bull Racing’in Takım Şefi Christian Horner, Daniel Ricciardo ile yolları ayırırken takımda radikal kararlara imza attı. Önce motor olarak şampiyonluklar kazandığı Renault motoru yerine, tercihini Honda motorundan yana kullandı. Ardından Red Bull’un diğer takımı Toro Rosso’nun parlayan yıldızı Pierre Gasly’e takımın ikinci pilotu olarak görev verdi.

Gasly için bu çok büyük bir firsat oldu. Nitekim son yarış olan Bahreyn GP’sinde sık sık zirveyi zorlayacağının sinyalını verdi.

Gasly için yarış dünyasındaki tanım da çok çarpıcı… Bu tanım Christian Horner’i seçiminde haklı çıkartıyor. Gasly için “Eğer takımınızın pilot sorunu varsa Gasly’i çağır!” diyorlar. Horner de aynen böyle yaptı. Tecrübeli Ricciardo’yu gönderdi, genç Gasly’i çağırdı.

Max Verstappen’de Toro Rosso’dan geldi

1997 Belçika doğumlu Hollandalı pilot Max Verstappen 18 yaşında Formula 1 dünyasına ayak bastı. O da Gasly gibi çaylaklık dönemini Toro Rosso’da tamamladı ve Red Bull’un ana takımında önce 2. pilot, şimdi de takımın ana pilotu olarak şampiyonluk hedefine ulaşmak için daha iyi bir pozisyona sahip oldu.

TÜM FORMULA 1 HABERLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ