Formula 1 İspanya Grand Prix’sinde gözler Ferrari’de!

1416

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda geride kalan 4 yarışta da varlık gösteremeyen Ferrari için İspanya Grand Prix’si çok önem taşıyor.

Sezona iddialı hazırlanan Ferrari 2019 sezonunun geride kalan 4 yarışında da rakibi Mercedes’e bir üstünlük sağlamayarak, adeta hayal kırıklığı yarattı. Ferrari için İspanya GP’si adeta olmak ya da olmamak savaşı olacak.

TÜM SPOR HABERLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ferrari İspanya’da ne yapar?

Görünen o ki, Ferrari İspanya GP’sinde yine beklediği sonucu alamayacak. Cuma günü yapılan antrenmanlarda ve Cumartesi günü yapılan sıralama turlarında Ferrari pilotları Mercedes pilotlarına karşı bir varlık gösteremediler.
Ferrari’nin deneyimli şampiyon pilotu Vettel sıralama turlarında pole pozisyonu elde edebilecek bir zamana ulaşamadı. Genç Charles Leclerc ise henüz alışma döneminde, bir var bir yok… Ferrari’nin bu sezon işi çok zor. Mercedes’e karşı istenilen performansı bir türlü yakalayamıyorlar. Teknik ekip, Mercedes ile aradaki güç farkını bir türlü kapatacak çözümü bulamıyor.

Vettel Alanso’nun yolunda mı?

Geçen sezon şampiyonluğa çok yaklaşan Vettel, çok küçük hatalarla büyük puanlar kaybetti. Sezon sonuna doğru giderek konsantrasyonu bozulan Vettel, bu sezona da beklendiği gibi başlayamadı. Vettel de Alonso gibi, heyecanını kaybetmiş görüntüsü veriyor.
Ferrari’nin işi çok zor. Motorda başarılı iyileştirmeleri yapsa dahi, özellikle Vettel ile bu sezon, Markalar’da ve Pilotlar’da sonuca ulaşması çok zor görünüyor.

İspanya’da sürpriz olur mu?

İspanya’da Hamilton ve Bottas yarış dışı kalmadıkları sürece, Ferrari lehine bir sonuç çok zor. Daha da ötesi, Ferrari için podyum şansı bile yüzde 50’nin üstünde gözükmüyor!