Formula 1 Styria GP’si saat kaçta, hangi TV canlı yayınlayacak!

3269
Formula1'de 2. hafta heyecanı Avusturya Red Bull Ring'te sürüyor. Bugün start alacak F1 yarışı sat kaçta, hangi TV kanalı canlı yayınlayacak

Formula1’de 2. hafta heyecanı Avusturya Red Bull Ring’te sürüyor. Bugün start alacak F1 yarışı saat kaçta, hangi TV kanalı canlı yayınlayacak.

F1’de Sezonun ikinci yarışı yine Avusturya’da start alıyor. Dün Şiddetli yağmurda yapılan sıralama turları, izleyenlere heyecanlı ve keyifli anlar yaşattı. Peki bugün yapılacak Styria GP’sinin startı saat kaçta?.. TV canlı yayını var mı, Formula 1 yarışını Hangi TV kanalı Canlı yayınlayacak?

Yarışın startı saat 16.00’da

Oldukça çekişmeli geçmesi beklenen yarışta, pole pozisyonda Mercedes pilotu Lewis Hamilton var. İkinci cepte ise Red Bull Honda pilotu Max Verstappen var. 3. cepte ise sürpriz isim McLaren Renault pilotu Carlos Sainz var. Sainz hem antrenmanlarda, hem de sıralama turlarında gerçekten çok güzel bir performans sergiledi. Ve Ferrari’ye adeta ‘Beni seçtiniz sizi mahcup etmeyeceğim’ mesajı verdi. McLaren’de gözle görülür bir gelişme var. Takım bu yıl son kez Renault motoru ile yarışacak. Seneye takımına aldığı şu an Renault pilotu olan Ricciardo ile devam edecek. Peki motor aynı motor? Renault motorunda önemli bir gelişme mi oldu? Çünkü Renault pilotları da hatırı sayılır bir performans sergilediler. Sainz ve Renault pilotları bu performansları yarışa da taşırlar mı, onu yarışta ki gelişmeler ve taktiklerle motorun performansı ve şasının doğru ayarı ile doğru zamanda doğru yerde yapılacak lastik seçimi belirleyecek.

Heyecan dozu yüksek Formula 1 yarışını hangi TV kanalı canlı yayınlayacak?

71 tur üzerinden yapılacak Styria GP’sinin startı Türkiye saatiyle 16.00’da verilecek. Yarışı hangi kanal canlı yayınlayacak. Avusturya Red Bull Ring’te startı verilecek yarışı Saat 16.00 itibarıyla S Sport TV canlı olarak yayınlayacak.