Formula 1’de Red Bull Honda arayı açar mı!

1437
Formula 1'de Red Bull Honda arayı açar mı!

Formula 1’de dengeler değişiyor mu!.. F1 şampiyonluklarında Mercedes’in ambargosu sona mı eriyor!..

Red Bull Honda, teknik olarak da Mercedes’in önüne geçer mi!.. Bu soruların gölgesinde başlayan Azerbaycan GP’sinin bugün yapılan resmi iki antrenmanında da rakiplerine üstünlük sağlayan Red Bull Honda pilotları, bu başarılarını sıralama turları ve yarışta da gösterir mi!

Sezonun 6. yarışı için geri sayım başladı. Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de yapılan Formula 1 Takvimi’nin en keyifli cadde yarışı olan Azerbaycan GP’sinin resmi antrenmanlarının ilk iki ayağında Red Bull Honda pilotları Sergio Perez ve Max Verstappen fırtınası esti.

Kusursuz bir performans sergileyen Red Bull Honda pilotları ezeli rakipleri Mercedes pilotlarına bu sezon ilk kez bu kadar fark attılar. Lewis Hamilton ve Bottas iki antrenmanda da beklenenden çok uzak bir performans sergilerken Ferrari pilotları, Red Bull Honda pilotlarından sonra en çok alkış alan ekip oldular.

NE DEDİLER:

Antrenmandan sonra Red Bull Honda pilotları görüşlerini açıkladı:

SERGIO PEREZ: “Aracıma çok iyi alıştığımı bugün hissettim!”

  • İlk Antrenman Seansı Zamanı: 1:43.630, Pozisyonu: 4, Tur: 17
  • İkinci Antrenman Seansı Zamanı: 1:42.115, Pozisyonu: 1, Tur: 22

“Bugünden memnunum ve kesinlikle iyi bir ilerleme kaydettiğimizi düşünüyorum. Monaco’dan sonra çok iyi bir analiz yaptık ve bugün aracı ve onu nasıl kullanmam gerektiğini daha iyi anladığımı hissettim. Bence bu muhtemelen sezonun benim için en iyi Cuması oldu. Elde ettiğimiz veriler eksiksiz iş çıkardığımızı gösteriyor. En önemlisi araçta kendimi ne kadar rahat hissettiğim. Umuyoruz ki; önemli olan yarınki sıralama turlarında iyi ve temiz bir tur atabilmemiz. Yine de bu gece veriler üzerinde çalışacağız. Ve yarın biraz daha iyi bir tur zamanı bulmaya çalışmak için, çok çalışacağız.”

MAX VERSTAPPEN: “Bakü’de hafta sonuna harika bir başlangıç ​​yaptık!”

  • İlk Antrenman Seansı Zamanı: 1:43.184, Pozisyonu: 1, Tur: 19
  • İkinci Antrenman Seansı Zamanı: 1:42.216, Pozisyonu: 2, Tur: 23

“Performans açısından Bakü’de hafta sonuna harika bir başlangıç ​​yaptığımızı düşünüyorum. Bugün dışarısı oldukça rüzgarlıydı ve bu hiçbirimiz için kolay değildi, ama bu ortam kesinlikle işleri daha ilginç kılıyordu. FP1’de araç oldukça iyi hissettirdi, oldukça rahattım ve ardından 2. FP için daha iyi olup olmadığını görmek için birkaç değişiklik yaptık ama en iyisi olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden bunu bu gece inceleyeceğiz ve sıralama turları için hangi yöne gideceğimizi göreceğiz. Takım olarak oldukça güçlü görünüyoruz ve bundan çok mutluyum, yarın neler yapabileceğimize bir bakalım.”