Formula 1’de sezonun ikinci yarışı olan Bahreyn Grand Prix’si ne zaman?

2254

Formula1’de sezonun ikinci yarışı Sakhir bölgesindeki uluslararası Bahreyn pistinde start alıyor. Gulf Air sponsorluğunda yapılacak yarışın Ferrari için ayrı bir önemi var. Peki neden?

Formula 1 Bahreyn Grand Prix’sini ilk kazanan pilot 

2004 yılında ilk Formula 1 yarışına ev sahipliği yapan 5.4 km uzunluğa sahip uluslararası Bahreyn pistinde bu pazar (31 Mart 2019) yapılacak yarışın Ferrari açısından ayrı bir önemi var. Çünkü bu pistte yapılan ilk yarışı Ferrari pilotu Michael Schumacher kazanmıştı.
Bu yarışı kazanmak için varını yoğunu ortaya koyacak olan Ferrari, 2018 yarışını da Sebastien Vettel ile kazanmıştı.

İlk 2 antrenmanda Ferrari önde!

Bugün (Cuma) yapılan ilk 2 antrenmanda Ferrari pilotlarının performansı dikkat çekti. Formula1 2019 sezonunun ilk yarışı olan Avustralya GP’sinde yaşanan hayal kırıklığını Bahreyn’de yaşamak istemeyen Ferrari, yapılan birinci ve ikinci antrenmanlarda ilk iki sırayı aldı. Birinci antrenmanda Charles Leclerc en iyi zamanı yaparken Vettel ikinci zamanı, Bottas üç; Hamilton ise dördüncü zamanı yaptı.
İkinci antrenmanda ise Vettel birinci zamanın sahibi olurken bu kez Leclerc ikinci sırada kaldı. Hamilton üçüncü en iyi zamana imza atarken, Bottas dört; Renault pilotu Hulkenberg ise 5. en iyi zamanı yaptı.

Bahreyn GP’si sıralama turları ve yarışı ne zaman?

Sakhir bölgesindeki 5 bin 412 metrelik uluslararası Bahreyn Pisti’nde 57 tur üzerinden yapılacak yarışın sıralama turları, yarın (Cumartesi) Türkiye saatiyle 18.00’de başlayacak. Yarış ise 31 Mart Pazar günü saat 18.10’da gerçekleştirilecek.

Uluslararası Bahreyn Pisti ne zaman yapıldı?

Yapımına 2002 yılında başlanan uluslararası Bahreyn Pisti’nin mimarı, Abu Dabi Yas Marina pistini de yapan Hermann Tilke…

TÜM FORMULA 1 HABERLERİ