Formula 1’de yarış sayısı 23’e çıkıyor!

1735

Hollanda‘nın tekrar Formula 1’e geri dönmesiyle, gözler F1 organizasyonuna çevrildi. F1’in yeni yönetimi Formula 1 yarışlarına daha fazla heyecan katmak için uğraşıyor.

Katılım ücretlerinin de sürekli arttığı organizasyona Vietnam Grand Prix’si de eklendi. 2020 yılında Vietnam’ın başkenti Hanoi’de yapılacak Vietnam Grand Prix’si de Azerbaycan ve Monaco gibi sokak yarışı olacak.

Yarış sayısı 23’e çıkıyor!

Şu anda yapılan 21 yarışa 2 yarış daha ekleyen F1 organizasyonu, şampiyonayı dünyanın her yöresine yaymaya kararlı gözüküyor. 2020’de Formula 1 tutkunları eğer bir değişiklik olmazsa toplam 23 yarış izleme imkanı bulacak.

Sözleşmesi bu yıl bitecek 5 ülke ne yapacak!

Formula 1’de yarış takvimine Hollanda ve Vietnam eklenirken, F1 yöneticileri bu sezon sonunda sözleşmeleri bitecek olan İngiltere, Almanya, İtalya, Meksika ve İspanya ile görüşmelerini hızlandırdı.
İtalya, Monza’da 2024 yılına kadar devam edeceğini bildirdi. İngiltere Silverstone için yeni şartları kabul etti, ama henüz sözleşme imzalamadı.
Almanya, Meksika ve İspanya henüz bir karara varmış değiller. Yani Formula 1, 2020 takviminde 23 yarış beklerken, 19 yarış sürprizi de yaşayabiliriz.