Formula1’de Ferrari 2019 için tercihini Charles Leclerc’den yana kullandı

2201

Formula1’de Ferrari 2019 için tercihini Charles Leclerc’den yana kullandı: Formula1’in efsane takımı Ferrari, 2019 sezonunda Kimi Raikkonen’in yerine 20 yaşındaki Alfa Romeo Sauber pilotu Charles Leclerc’i transfer etti.

Alfa Romeo Sauber F1 Takımı’nın genç yıldızı Charles Leclerc’in Formula1’deki ilk yılında Ferrari’ye transfer olması motorsporları dünyasında bomba etkisi yarattı. Aslında Leclerc’in Ferrari’ye geçmesi sürpriz değildi. Ama Ferrari bu konuda temkinliydi. Bir ara Raikkonen’le devam kararı verecekleri iddiası ortalıkta dolaştı durdu. Fakat bugün haber gerçeğe dönüştü ve Monacolu genç pilot Charles Leclerc’in 2019’dan itibaren ikinci pilot olarak Ferrari’nin koltuğuna oturacağı kesinleşti.

 

Alfa Romeo Sauber F1 Takımı açıklama yaptı

Charles Leclerc’in Ferrari’ye transferi ile ilgili açıklama Alfa Romeo Sauber F1 Takımı’ndan geldi. Sauber Motorsport CEO’su ve Alfa Romeo Sauber F1 Takımı’nın Direktörü Frederic Vasseur, Formula1’deki ilk yılında Charles Leclerc’i desteklemekten büyük keyif duyduklarını belirterek, “Leclerc takımımıza geldiğinden bu yana ekibimize büyük bir motivasyon ve tatmin edici uyumluluğu ile destek oldu. Sürekli geliştik ve bu sezonun sonuna kadar onunla çalışmaya devam edeceğiz. Ferrari’de mümkün olan en iyi sonuçları elde edeceğinden eminim. Charles Leclerc’in yeteneğini iyi biliyoruz ve parlak bir geleceğe sahip olacağından eminiz. Onu yakından takip etmeye devam edeceğiz” dedi.