Formula1’de heyecan Çin Grand Prix’si ile sürecek

2216

Formula1’de sezonun üçüncü yarışı olan Çin Grand Prix’si için takımlar rotayı liman kenti Şanghay’a çevirdi. Çin GP’sinde gözler Hamilton, Bottas ve Verstappen üzerinde olacak.

Formula1 Dünya Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olan Çin Grand Prix’si için gözler Şanghay’a çevrildi. Sezona iyi bir başlangıç yapan Mercedes pilotu Valtteri Bottas, Çin Grand Prix’sinde liderliği kaptırmamak için Hamilton ile  mücadele edecek ve klasmanın 3. sırasında yer alan Aston Martin Red Bull Racing pilotu Max Verstappen ise ikilinin hata yapması için pusuya yatacak.

İlk Çin Grand Prix’si ne zaman yapıldı!

Uluslararası Şanghay Pisti 2004 yılında ilk Formula1 yarışına ev sahipliği yaptı. 5,4 km uzunluktaki pistte pilotlar ortalama 305 km/s hıza ulaşabiliyor. 450 milyon dolara yapılan uluslararası Şanghay Pisti’nde yarışlar 56 tur üzerinden yapılıyor.

İlk Çin Grand Prix’sini kim kazandı!

2004 yılında yapılan ilk Formula 1 Çin yarışını efsane pilot Michael Schumacher kazanmıştı. Schumacher sadece ilk yarışı kazanmakla kalmamış, pistin rekorunu da kırmıştı.

2018 Formula 1 Çin Grand Prix’si kim kazandı!

Geçtiğimiz yıl yapılan Çin Grand Prix’sini Daniel Riccardo kazanmıştı. Şu anda  sezonu lider sürdüren Valtteri Bottas ikinci, Kimi Raikkonen ise üçüncü sırada finiş görmüştü.

Formula 1 2019 Çin Grand Prix’si ne zaman!

Sezonun üçüncü yarışı olan Çin GP’si  14 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek. 12 Nisan Perşembe günü serbest antrenmanlarla başlayacak olan Çin Grand Prix’sinin sıralama turları 13 Nisan Cumartesi günü yapılacak.

TÜM FORMULA 1 HABERLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ