Galip Atar, Ferrari Challenge’da Avrupa Şampiyonu oldu

25 yıldır organize edilmekte olan Ferrari Challenge’da bu başarıyı gösteren ilk Türk sporcu olan Atar, Avrupa’nın 7 farklı pistinde toplam 14 yarıştan oluşan şampiyonayı ilk sırada tamamladı.

2222
Milli sporcu Galip Atar, Ferrari Challenge Europe 458 kategorisinde şampiyon olarak tarihi bir başarı elde etti. 

Galip Atar, Ferrari Challenge Europe’un 7. ve son ayağı olan Mugello’da Cuma günkü ilk yarış öncesi 458 Challenge grubunun en hızlı sıralama turu zamanını elde etti. Milli sporcu haftasonunun ilk yarışını grubunda ikinci sırada tamamladı. Cumartesi günü yapılan yarışta üçüncü sırada finiş gören Galip Atar toplam 215 puan ile Ferrari Challenge Europe 458 Şampiyonu oldu.

Galip Atar “Sezon başında, henüz rakiplerimiz bile belli değilken Ferrari Challenge Europe’da şampiyonluk hedefiyle yola çıktık. 7 ayak ve toplam 14 yarışlık zorlu bir mücadelenin sonunda çok şükür hedefimize ulaşarak şampiyonluk kupasını ülkemize kazandırdık. Cumhuriyet Bayramı gibi anlamlı bir günü böylesine önemli bir kupa ile karşıladığımız için sevincimiz de daha büyük oldu. Zorlu bir mücadele sonucunda kazanmış olduğumuz bu kupayı devletimize ve milletimize armağan ediyor, Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş Yıl Dönümünü kutluyoruz” dedi.