Goodyear, 2017 Land Rover Experience Peru Turu’nda

Goodyear’ın Wrangler DuraTrac lastikleri, 9 Kasım’a dek sürecek olan ‘Land Rover Experience’ turu boyunca test edilecek.

2229

Land Rover tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Land Rover Experience’in 2017 Peru turunun resmi lastiği olarak Goodyear Wrangler DuraTrac seçildi.

Dört haftalık macera boyunca, birçok uluslararası katılımcı, Wrangler DuraTrac lastikleriyle donatılmış yeni Land Rover Discovery SUV araçlarını çok farklı yol koşullarında kullanacaklar.

Goodyear Wrangler DuraTrac; tüm katılımcıların bu macera boyunca karşılaşacakları kum tepelerini, keskin uçlu çakıl taşlarını ve yüksek eğimli dağ yollarını kapsayan en zorlu arazilerin üstesinden gelebilmek üzere geliştirildi. Sürücüler, off-road bölümler için, Goodyear’ın geliştirdiği, çamurlu ve karlı zeminde çekişi artıran TractiveGroove Teknolojisi’nden faydalanabilecekler. Lastikler, kendi kendini temizleme özelliğine sahip omuz blokları sayesinde, çakıl taşı, kir ve çamuru hızlıca tahliye edecek. Yolculuk esnasında, yüksek açılı merkez sırt blokları, aracın çekiş gücünü ve yanal sabitliğini artırırken, gürültüyü de azaltacak.

Goodyear Avrupa Pazarlama Kurulu Başkanı (CMO) Mike Rytokoski, “Peru’da gerçekleşen Land Rover Experience tur için Wrangler DuraTrac lastiklerimizi tedarik etmekten ötürü son derece mutluyuz. Bu, bir kez daha Goodyear’ın Land Rover ile olan uzun süreli iş ortaklığı ile ödüllü 4×4 lastiklerini tasarlama ve üretme konusundaki uzmanlığımızın altını çiziyor. Land Rover Discovery ve Range Rover Velar gibi işbirliğimiz, Land Rover’a ekipman/lastik tedarik etmek uzun soluklu bir başarıdır” diye konuştu.