Goodyear, Le Mans 24 Saat Yarışları’na geri dönüyor!

1260

Goodyear, yeni bir lastik serisi geliştirerek, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) ve Le Mans 24 Saat Yarışları gibi Avrupa’da ve uluslararası platformda düzenlenen otomobil yarışlarına tekrar katılacak.

Goodyear’ın, inovasyon merkezlerinde Le Mans Prototipleri için bir yılı aşkın süredir yeni bir lastik serisi üzerinde çalışılıyor. Bu lastikler, Goodyear’ın Eagle F1 SuperSport serisi lastikleriyle birlikte süperspor otomobil ve yarış otomobilleri için geliştirilecek ve üretilecek. Yol koşulları ve yarış sınıfları arasındaki bilgi ve teknoloji alışverişi sayesinde lastiklerin performansının en üst düzeye çıkarılması bekleniyor. Lastikler, ağustos ayında Silverstone’da düzenlenecek olan 2019/2020 WEC sezonunun başlangıcında görücüye çıkacak.

FIA Dünya Dayanıklılık Sampiyonası

Goodyear, otomobil yarışlarına dönüşünün ilk adımı olarak FIA Dünya Dayanıklılık Sampiyonası’nı seçti. Bu yarışlar, prototip otomobiller ve GT otomobillerin lastik teknolojilerinin geliştirilmesi açısından etkili birer platform olarak öne çıkıyor. 

Le Mans 24 Saat Yarışları

Goodyear’ın, dünya çapındaki otomobil yarışlarına dönüşünü, bu yarışların en ikonik olanlarına katılarak gerçekleştiriyor. 250.000’den fazla katılımın olduğu Le Mans, dünyadaki en büyük spor olaylarından biri olarak biliniyor.

Goodyear’ın motor sporları alanında başarılarla dolu bir tarihi var. Le Mans 24 Saat Yarışları’nın 14 kere kazanılmasının yanı sıra Goodyear lastikleri 368 Formula One Grand Prix Yarışı’nın kazanılmasında da önemli rol oynamıştır ve bu rekor hala aşılamamıştır. Goodyear’ın ayrıca Amerikan IMSA yarışlarındaki uzun yıllara dayanan başarılarının ardından otomobil yarışlarında da önemli tecrübesi bulunuyor.