Groupe PSA Türkiye’de Burcu Özkutan Dönemi

11312

Bünyesinde Peugeot, Citroen, Opel, DS ve Vauxhall markalarını barındıran Groupe PSA’nın Türkiye yapılandırılması kapsamında önemli bir atama yapıldı.

Türkiye’de yeni bir yapılanma eşiğinde olan Groupe PSA Türkiye, CEO Olivier Cornuaille’ın kararıyla 11 Ocak 2019 tarihi itibariyle Kurumsal İletişim Direktörlüğü pozisyonuna Burcu Özkutan’ı atadı.

Burcu Özkutan Kimdir?

2002 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Gannon Üniversitesi’nin İletişim
Bölümü’nden mezun olan Burcu Özkutan, 2002–2008 yılları arasında sırasıyla NTV ve CNBC-e kanallarında çalıştı. 2008 yılında Hexagon Grubu bünyesinde Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev alan Özkutan, 2008–2016 yılları arasında Karsan Otomotiv’e iletişim danışmanlığı hizmeti verdi. Özkutan, eş zamanlı olarak Aralık 2018 tarihine kadar Jan Nahum’un medya iletişiminin yanı sıra Hexagon Grubu ve Kıraça Holding’e ait ortak girişimlerde kurumsal iletişim görevlerini yürüttü.
Kısaca Groupe PSA Türkiye Hakkında
Otomobil üreticisi ve mobilite sağlayıcısı Groupe PSA’nın bir yan kuruluşu olarak Türkiye’de hizmet veren Groupe PSA Türkiye, bugün Türkiye’nin en büyük üçüncü büyük otomotiv distribütörü olarak faaliyet gösteriyor.

Oto Aktüel Ailesi olarak Burcu Okutan’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.