GroupM dönüşüm sürecindeki yeni adımlarını açıkladı

20632

WPP’nin medya yatırım grubu GroupM, müşterileri için inovasyonu hızlandırmak ve operasyonlarını temelde daha da basitleştirmek için dönüşüm sürecinde gerçekleştirilen son adımları duyurdu.

  • Essence ve MediaCom birleşerek, EssenceMediacom olarak faaliyet gösterecek.
  • Finecast, Xaxis ve GroupM Services dünyanın önde gelen medya performans organizasyonu GroupM Nexus’u oluşturmak için bir araya getirilecek.
  • Mindshare global performans ajansı Neo ile birleşmesini tamamlıyor.

Bu dönüşüm süreci, WPP’nin küresel veri ve teknoloji şirketi Choreograph’ın 2021 Nisan’daki lansmanıyla birlikte başladı. Bugün ise Essence ile MediaCom’un ve Mindshare ile Neo’nun birleşmesi ve AI teknolojisi üzerine kurulu güçlü yeni bir 9.000 kişilik ekiple çapraz kanal performans platformu oluşturulmasıyla devam ediyor.

Essence ve MediaCom birleşerek Essence’in dijital ve veriye dayalı DNA’sını, MediaCom’un ölçeklendirilmiş çok kanallı izleyici planlaması ve stratejik medya uzmanlığı ile birleştiren yeni bir ajans olan EssenceMediacom’u oluşturacak.

Finecast, Xaxis ve GroupM Services’in sektör lideri yetenek ve çözümleri (GroupM’in küresel aktivasyon uzmanlarından oluşan ekibi), dünyanın önde gelen medya performans organizasyonu olan GroupM Nexus’u oluşturmak için bir araya getirilecek.

Mindshare, müşterilerine daha geniş dönüştürücü medya hizmetleri yelpazesi sunarak küresel performans ajansı Neo ile entegrasyonu tamamlayacak.