Skoda KAROQ Türkiye’de satışa sunuldu

3272

Skoda’yı kompakt SUV sınıfında üst sıraları taşıyacak yeni modeli Karoq, showroomlardaki yerini aldı. Markanın yeni daha geniş müşteri kitlesine ulaşmasında önemli bir rol oynayacak Karoq’un satış fiyatı da belli oldu. 

Türkiye’de 114.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan ve sağlam gövdesiyle yolda olduğu kadar arazide de iddialı bir performans sunan Skoda Karoq, 3 motor seçeneği ile skoda bayilerinde vitrine çıktı. Skoda Karoq’ta 1.0 lt (115 PS) ve silindir kapama teknolojisine sahip 1.5 lt (150 PS) benzinlinin yanı sıra 1.6 lt (115 PS) dizel motor seçenekleri bulunuyor. Tüm motorlarda 7 ileri DSG otomatik vites kutusu seçeneğiyle sunulurken yılın son çeyreğinde satışa sunulacak 4X4 çekiş sistemli ve DSG otomatik şanzıman özellikli 1,5 TSI benzinli motor ile motor gamı tamamlanacak. Bunun yanında tüm motor seçeneklerinde start-stop ve fren enerjisi geri kazanım teknolojileri de mevcut.

Zengin donanım ve geniş bagaj hacmi

Markanın yeni oluşturduğu SUV tasarım diline uygun olarak dinamik bir görünüm sunan Skoda Karoq, benzersiz iç mekan genişliği, şehir içinde rahat kullanım sağlayan boyutları, yeni sürüş destek sistemleri, tamamen LED teknolojisine sahip farları ve bir Skoda modelinde ilk kez kullanılan dijital gösterge paneli gibi üstünlükleri bünyesinde barındırıyor.

521 litrelik bagaj kapasitesi, arka koltukların yatırılmasıyla 1.630 litreye yükseliyor. Opsiyonel olarak sunulan ve üç bağımsız arka koltuktan oluşan “VarioFlex” sistemi, tüm koltukların tamamen çıkarılmasına olanak tanıyor. Böylelikle Karoq, 1.810 litre bagaj hacmine sahip bir araca dönüşüyor.

Skoda Cenevre’de yeni vizyonuyla SUV atağının yeni adımına geçiyor

Skoda yeni yılda da satış grafiğini yükseltmeyi sürdürüyor

Skoda Superb Combi’nin Türkiye satış fiyatı belli oldu