Hardal renkli Alfa Romeo Giulia,1000 Miglia’nın starı oldu!

1392

İtalya’nın geleneksel 1000 Miglia etkinliği kapsamında sıra dışı bir otomobil dikkat çekti. Hardal renkli Alfa Romeo Giulia.

Alfa Romeo, İtalyanlar için çok önem taşıyor. Geçmişlerinde önemli izler bırakan Alfa Romeo’nun tekrar Formula 1’e dönmesiyle, Alfa Romeo tutkunlarına yeni bir heyecan getirdi.

Nitekim Kimi Raikkonen’in yanında İtalyan bir Formula 1 pilotunun yarışması; geri dönüşe renk kattı. Sözünü ettiğimiz İtalyan Formula 1 pilotu tahmin ettiğiniz gibi Antonio Giovinazzi.

Hardal renkli Giulia ve Antonio Giovinazzi

Antonio Giovinazzi, 1000 Miglia organizasyonu kapsamında sergilenen hardal renkli Giulia’yı yakından inceledi. Alfa Romeo Giulia’nın rengine hayran kaldığını söyleyen genç pilot, çocukluğundan beri Alfa Romeo tutkunu olduğunu açıkladı.

Dünyanın en çok arzu edilen markalarından biri

Her ne kadar Türkiye’de fazla varlık gösteremiyorsa da dünya genelinde en çok arzu edilen markalar arasında yer alan Alfa Romeo modellerinin her biri, otomobil tutkunlarının en çok arzu etmelerini sağlayan beş bileşeni her zaman bir araya getirmeyi başarmasından kaynaklanıyor.

Bunlar sırasıyla; belirgin biçimde İtalyan stili; yenilikçi, son teknoloji motorlar; kusursuz ağırlık dağılımı; benzersiz teknik çözümler ve olağanüstü bir güç / ağırlık oranı.
Dahası, otomobillerin tasarımı aynı zamanda Alfa Romeo’nun en büyük başarılarının başında yer alıyor. Olağandışı çizgiler ve net referanslar övgüler içeriyor. Belirgin ve anında tanınan rozeti, öndeki yonca yaprağı ile farklılığı hemen ortaya koyuyor.

Hardal renkli Giulia 1000 Miglia’da büyük ilgi gördü

Tarihsel bir özelliğin önemli bir elden geçirme çalışması, hardal rengiyle 1000 Miglia’nın seremonisinde yer alan Giulia, Alfa Romeo hayranlarını fazlasıyla memnun etti.

Çünkü sergilenen hardal renkli Alfa Romeo Giulia modeli, altmışlı ve yetmişli yıllarda üretilen seleflerinde ve diğer modellerinde ortaya çıkan ayırt edici rengi taşıyordu. Bu renk, Alfa Romeo Giulia’nın çok az çıkık ama büyük ön çamurluklarının, kokpitin ve kaslı arka çamurlukların altını çiziyordu. Sergilenen Alfa Romeo Giulia, tam anlamıyla belirgin çizgilere eşlik eden; şık ve dinamik oranların bir kombinasyonuydu.