Hitachi Astemo, Bursa’da fren üretimi yapıyor

3292
Hitachi Astemo, Bursa’da fren üretimi yapıyor
Hitachi Astemo Türkiye Genel Müdürü Murat Bayram

Küresel otomotiv pazarında iddialı büyüme ve çevre hedeflerine sahip, büyük ve yeni bir teknoloji şirketi olan Hitachi Astemo, Bursa fabrikası ile Türkiye’de fren üretimine başladı.

27 ülkede, yaklaşık 140 tesiste 90.000 kişiyi istihdam eden global bir otomotiv teknoloji şirketi olan Hitachi Astemo’nun Bursa fabrikası, iddialı büyüme ve çevre hedefleriyle de binek ve hafif ticari araçlar için fren üretiminde ülkemizin en büyük firması olarak öne çıkıyor.

Binek ve hafif ticari araçlar için fren üretiyor

Daha önce Chassis Brakes International adı altında uzun yıllardır hizmet veren fabrika, 2021 yılı itibarıyla otomotiv sektöründeki faaliyetlerini Hitachi Astemo Türkiye Otomotiv A.Ş. olarak sürdürüyor.Türkiye Fabrikasının Genel Müdürlüğünü Murat Bayram’ın yürüttüğü firma, 20.000 m2’lik bir alanda yer alan 12.000 metrekarelik bir tesiste 300 kişi istihdam etmektedir.

Hitachi Astemo’nun Bursa fabrikası

Sürdürülebilir bir gelecek ve gelişmiş yaşam kalitesi için çalışıyor

Hitachi Automotive Systems’in üç eski Honda iştiraki olan Nissin Kogyo, Keihin ve Showa ile birleşmesinden sonra 1 Ocak 2021’de kurulan Hitachi Astemo, Honda’nın yüzde 33,4’ü elinde bulundurduğu yeni otomobil tedarikçisinin yüzde 66,6’lık hissesine sahip bulunmaktadır.

Şirket, güvenlik, elektrifikasyon, konfor ve sürdürülebilirlik gibi hızla değişen mobilite teknolojileri alanlarında önemli katkılar sağlayacak ölçek, teknik derinlik ve yazılım yeteneklerine sahiptir. Kurucu şirketlerinin gücü üzerine inşa edilen Hitachi Astemo, sürdürülebilir bir gelecek ve gelişmiş yaşam kalitesi yaratmaya kendini adamıştır.

Astemo, şirketin güç aktarma mekanizmaları, şasi sistemleri ve gelişmiş sürücü yardımındaki teknolojiler ve çözümler aracılığıyla mobilitenin geleceğini tanımlama planlarıyla tamamen uyumlu bir isim olan Mobilite için Gelişmiş Sürdürülebilir Teknolojiler (Advanced Sustainable Technologies for Mobility) anlamına gelmektedir.

Türkiye’de Bursa lokasyonunda bulunan Hitachi Astemo Türkiye fabrikasının ait olduğu Hitachi Astemo’nun Fren İş Birimi, binek ve hafif ticari araçlar için arka ve ön disk frenler, elektro-mekanik – otomatik park frenleri gibi ürünlerin üretimini yapan dünyanın en büyük otomotiv fren çözümleri üreticilerinden biridir.

Hitachi Astemo Ltd. Hakkında

Merkezi Tokyo, Japonya’da bulunan Hitachi Astemo, Hitachi Ltd. ve Honda Motor Co.’nun bir ortak girişimdir. Hitachi Astemo, otomotiv ve ulaşım bileşenlerinin yanı sıra endüstriyel makine ve sistemler için geliştirme, üretim, satış ve hizmete adanmış bir teknoloji şirketidir. Daha fazla bilgi www.hitachiastemo.com adresinde mevcuttur.

Hitachi Astemo, Avrupa’da 3300 çalışan istihdam etmekte ve Almanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İtalya, Hollanda, Polonya, Portekiz, İspanya, Türkiye ve İngiltere’nin de içlerinde bulunduğu 11 ülkede faaliyet göstermektedir. Daha önce Chassis Brakes International adı altında uzun yıllardır hizmet veren fabrika, 2021 yılı itibarıyla otomotiv sektöründeki faaliyetlerini Hitachi Astemo Türkiye Otomotiv A.Ş. olarak sürdürüyor.