Honda F1’de Honda Jet teknolojisinden faydalanacak!

1763
Honda jet teknolojisi

Formula 1’de Red Bull ve Toro Rosso takımlarına motor sağlayan Honda, Fransa GP’sinde Honda Jet teknolojisinden yola çıkarak geliştirdiği yeni güç ünitesini kullanacak.

Aslında Honda bu sezon Formula 1 için güç üniteleri geliştirmekte biraz geç kaldı. Çünkü rakipler, her yarış arayı açmaya başladı. Honda yeni geliştirdiği güç ünitelerini bu hafta sonu Fransa GP’sinde kullanmaya başlayacak.

Verstappen, Gasly ve Kvyat kullanacak

Fransa GP’sinde Max Verstappen, Pierre Gasly ile Daniil Kvyat yeni geliştirilen içten yanmalı motor (ICE) ve yeni geliştirilen turboşarjı kullanacak. Ancak Kvyat kullanabileceği güç üniteleri hakkını aştığı için, grid cezası alacak.

Honda F1 Teknik Direktörü Toyoharu TanabeHonda Jet teknolojisinden faydalanıldı

Honda F1 Teknik Direktörü Toyoharu Tanabe, en son geliştirmelerin, Honda Jet motor bölümü ile turboşarj üreticisi IHI ile birlikte gerçekleştirildiğini söyledi.

Honda F1 Teknik Direktörü Toyoharu Tanabe, “Daha önce iyileştirilen teknik özelliklerde yapılan değişiklikler temel olarak ICE ve turboşarj da oldu. Japonya Sakura’da bulunan AR-GE merkezindeki mühendislerimizle Honda Jet bölümünün motor geliştirme departmanı ile ortak çalışmalar yaptık” dedi.

Honda da artık hiçbir şey ‘sır’ değil!

Japon üretici Honda, Ferrari ve Mercedes ile arasındaki açığı kapatmak için, geliştirme çalışmalarında ivme kazanmaya başladı.
________________________________
+Tüm Formula 1 Haberleri
Formula 1 2019 Fransa GP’sinin şifreleri belli oldu!
+ Tüm Honda Haberleri
+ Türkiye Rallisi WRC takviminden çıkartılıyor mu?
________________________________

F1 uzmanları, Honda’nın başarılı bir jet teknolojisi kolu olan Honda Jet ile işbirliği yaptıklarını kamuya açık olarak duyurmasını ‘ilginç!’ olarak yorumluyorlar. Çünkü daha önce Honda her şeyi ‘sesiz’ olarak yapmayı tercih ediyordu. Artık gelişmelerini rahatlıkla duyuruyorlar. Bu da Honda’nın yaptıklarına çok güven duyduğunu gösteriyor.