Honda Türkiye’ye ‘Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka’ ödülü

1518

Honda Türkiye’ye ‘Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka’ ödülü verildi.

Sosyal medyaya damgasını vuran markaların ödüllendirildiği Social Media Awards Turkey Ödül Töreni’nde Motosiklet kategorisinde ‘Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka’ Honda Motosiklet Türkiye seçildi. Honda Türkiye Otomobil ise kategorisinde ilk 3 marka arasında yer aldı.

‘Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka’

Marketing Türkiye ve BoomSonar işbirliği ile 2017 yılından bu yana gerçekleştirilen Türkiye’nin en kapsamlı ilk sosyal medya yarışması Social Media Awards Turkey 2019 ödülleri sahiplerini buldu.

TÜM HONDA HABERLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

1 Mart 2018 – 1 Mart 2019 tarihleri arasında Social Media Awards Turkey 2019’da SocialBrands Veri Analizi Ödülleri kapsamında Motosiklet kategorisinde ‘Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Marka’ ödülünü Honda Motosiklet Türkiye alırken, Honda Otomobil Türkiye de Otomobil kategorisindeki ilk 3 markadan biri oldu.

Motosiklet ve Otomobil kategorilerinde ödüllerin sahibi oldu

Yarışma kapsamında Honda Türkiye’nin Buzz Interaction Dijital Reklam Ajansı ile birlikte yürüttüğü sosyal medya hesaplarının bir yıllık performansı, toplam etkileşim ve hayran sayıları, hayran artışı, performans istikrarı, etkileşimleri, sektörel performansı, hashtag ve mention kullanımı gibi 30’dan fazla kriter doğrultusunda incelendi.

İncelenen kriterler doğrultusunda Honda Motosiklet Türkiye, sosyal medya performansı ile motosiklet sektöründe rakiplerini geride bırakarak Social Media Awards Turkey 2019’da ödülün sahibi oldu. Honda Türkiye Otomobil ise sosyal medya performansı ile otomotiv sektöründe ödül alan ilk 3 marka arasında yer aldı.

“Dijital alanda aktif olmaya devam edeceğiz”

Ödül törenine katılan Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer, “Social Media Awards Turkey 2019’da hem motosiklet kategorisinde hem de otomobil kategorisinde ödül almaktan mutluluk duyuyoruz.

Sosyal medya kanallarımızda her zaman yenilikçi, dinamik, özgün ve yaratıcı içerikler oluşturarak kullanıcılarımız ile interaktif iletişimde olduk. Sosyal medya kanallarımız, tüketicilerimizle iletişimimiz için bayilerimiz kadar önemli iletişim araçlarımız.

Bu nedenle bu alanlarda yaptığımız çalışmaların bu ödüller ile takdir edilmesinden gurur duyduk. Nitelikli ve bilgilendirici içeriklerimiz ile bundan sonra da dijital alanda aktif olarak paylaşımlarımıza devam edecek, bu kanallarımız üzerinden Honda severlerle iletişimde olmayı sürdüreceğiz.

Dijital iletişim sürecini beraber yönettiğimiz Buzz Interaction’a ve sosyal medya kanallarında Honda Türkiye hesaplarını takip ederek bize destek veren herkese ödülümüz için teşekkür ederiz” dedi.