“Honda’nın Avrupa ve Türkiye’deki konumu daha da güçlenecek”

1639
Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura

Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, Honda’nın 2025 yılı ‘Elektrikli Vizyon’ stratejisiyle Avrupa ve Türkiye’deki konumunu daha da güçlendireceğini söyledi.

Hibrit teknolojisini Avrupalı ve Türk kullanıcıların hayatına katan ilk marka Honda!

Honda CR-V Hybrid için düzenlenen toplantıda Honda’nın bugüne kadar dünyada 3 milyona yakın hibrit araç sattığını belirten Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, “Honda olarak insana verdiğimiz değeri, insanlığı daima ileri taşıyarak gösteriyoruz. Tıpkı 1999 yılında hibrit teknolojisini Avrupalı kullanıcıların, 2007 yılında ise Türk kullanıcıların hayatına ilk katan marka olmamız gibi. O günden beri, süper spor modelimiz NSX de dahil olmak üzere hibrit otomobil sayımız hızla artmaya devam ediyor. Günümüz Formula 1 teknolojisinde hem RedBull hem de ToroRosso takımlarında kullandığımız hibrit motor her geçen gün yarış performansını artırarak hedefine emin adımlarla ilerliyor. Şimdi de yeni CR-V ile i-MMD adını verdiğimiz en gelişmiş hibrit teknolojimizi size sunmanın heyecanını yaşıyoruz. CR-V Hybrid modelimizi bizim 2030 global vizyonumuz kapsamında çok önemli bir kilometre taşı olarak görüyoruz. Ve ilk defa CR-V Hybrid’te kullandığımız i-MMD motor teknolojisi ile yeni bir dönem başlatıyoruz” dedi.

“Yeni strateji ile Türkiye’de güçlenerek, pazar payımızı artıracağız!”

Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, Oto Aktüel’in sorusuna verdiği yanıtta; Honda’nın Türkiye ve İngiltere Fabrikası’nı 2021 yılında kapatma kararı almasının Türkiye veya İngiltere’nin şartlarının oluşturduğu bir karar olmadığının altını çizdi. Başkan Tsumura, “Dünya şartları daha güçlü, daha verimli daha atak merkezleri gerektiriyor. Şimdi daha büyük kapasitali üretim merkezlerinde günümüz teknolojilerini seri bir şekilde üretip, tüketicilerle buluşturacağız. Bu da bizim hem Türkiye’de, hem de Avrupa’daki konumumuzu daha da güçlendirecek.”

Önümüzdeki dönemi Hybrid teknolojisi belirleyecek!

Honda CR-V Hybrid’in satışa çıktığı pazarlarda 30 bin satış adedine ulaşmasını öngördüklerini belirten Başkan Tsumura ayrıca “Türkiye’de hibrit araçların algılanması hızla arttı. 2016 ve 2018 sonuçlarına göre, hibrit araç seçeneğini düşünenlerin oranı yüzde 18’den yüzde 34’e yükselirken, dizel düşünenlerin oranı yüzde 73’ten yüzde 59’a düştü. Bu verilerin, hibrit teknolojisinin önümüzdeki dönemi belirleyeceği en önemli göstergeler olduğuna inanıyoruz” dedi.