Horner’den ara formül; Albon, Gasly değişikliği!

1172
Horner'den ara formül; Albon, Gasly değişikliği!

Red Bull takımı sorumlusu Christian Horner, Alexander Albon – Pierre Gasly değişikliğine giderek, sezonun ikinci bölümüne Taylandlı pilotla devam edecek.

Aston Martin Red Bull Takımı’nda beklenen değişiklik nihayet gerçekleşti ve Alexander Albon, Pierre Gasly’nin yerine geçti. Fransız pilot Pierre Gasly ise sezonun ikinci bölümüne Toro Rosso’da devam edecek.

Max Verstappen-Pierre Gasly

Horner, Gasly’e fazla tahammül edemedi

Alexander Albon, Toro Rosso’dan geldi…

Christian Horner, genç Fransız’ı kardeş takım Toro Rosso’dan Max Verstappen’in yanına aldığında, Ricciardo’dan daha başarılı olmasını bekliyordu. Ancak, Pierre Gasly’den beklenen performansı alamayan Horner, Gasly – Albon değişikliği ile 2. devreye ağırlığını koymak istiyor. Pierre Gasly 2019 Formula 1 sezonunun ilk devresinde toplamda 63 puan topladı ve şampiyonada 6. sırada bulunuyor. Max Verstappen ise 181 puanla 3. sırada yer alıyor. Gasly’nin yerine gelen Alexander Albon’un ise 16 puanı var ve 15. sırada. Bakalım Albon sezonun kalan kısmında Red Bull’da neler katacak? Bu arada hem Gasly, hem de Albon 23 yaşındalar.

YENİ İKİLİ: Max Verstappen ve Alexander Albon; Aston Martin Red Bull Takımı için kalan 9 yarışta birlikte mücadele edecek.

Geride kalan 9 yarış, Red Bull’un 2020 sezonundaki 2. pilotunu belirleyecek

Christian Horner, Alexander Albon’un performansını değerlendirmek için sezonun ikinci yarısında kalan 9 yarıştaki alacağı sonuçlara bakacak ve 2020’de Verstappen’in yanında kimin olacağına karar verecek.

Formula 1’de sezonun ikinci devresi 1 Eylül’de Belçika’daki Spa-Francorchamps’ta yapılacak Belçika GP’si ile başlayacak.