Ickkyun Oh: İzmit’te 2 milyondan fazla araç ürettik

3381
Ickkyun Oh: İzmit’te 2 milyondan fazla araç ürettik

Hyundai Assan Başkanı Ickkyun Oh, yeni modelin basın toplantısında yaptığı konuşmasında bazı önemli noktalara değindi.

Oh, “Hyundai Motor Company’nin denizaşırı ülkelerdeki ilk üretim tesismiz olarak Hyundai Assan İzmit Fabrikamız’da tam 23 yıldır üretim gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar 2 milyon adetten fazla aracı bantlarımızdan indirdik. Şu an ürettiğimiz i10 ve i20 modellerimizi Türkiye kadar Avrupa, Orta Doğu ve Afrika başta olmak üzere tüm dünyaya ihraç ediyoruz” dedi.

Sözlerine yeni modelleriyle ilgili açıklamalarla devam eden Ickkyun Oh, “Bugün, geliştirme aşamalarını tamamladığımız ve Türkiye yollarına çıkmaya hazır olan üçüncü nesil i20’yi tanıtmaktan kıvanç duyuyoruz. Ayrıca, Yeni i20’nin Türkiye ve Kore’nin ekonomik gelişimine ve güçlü dostluğuna büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Yaşanılan sürece rağmen iki ülkenin bu projeyi başarıyla tamamlamış olması bizleri gururlandırıyor” dedi.

Yeniliklerimiz bu iki modelimizle de sınırlı kalmayacak

Hyundai Assan Başkanı Ickkyun Oh, konuşmasında sektör için oldukça önemli sayılacak açıklamalara da yer verdi. “Yeni araçlarımız kısa bir süre içinde tanıtılacak. Bizi en çok heyecanlandıran model ise elbette B-SUV olacak. Yeni i20’nin platformu üstüne geliştirilen bu aracımızın üretimine 2021 yılı Mart ayında başlayacağız. Üretim hattımızdaki üçüncü model olacak bu aracımızı Türkiye kadar öncelikle Avrupa olmak üzere tüm bölge için sadece biz üreteceğiz. İsmini ve detaylarını açıklamak üzere sizlerden biraz daha zaman rica ediyoruz. Ancak Türkiye pazarını ön planda tutarak hazırladığımız özellikleriyle, Türk tüketicisinin istek ve beklentilerine her yönüyle cevap verebilecek bir araç olacağına inanıyoruz”.
“Ayrıca bildiğiniz üzere Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan i20 WRC’nin gövdesini ve altyapısını biz sağlıyoruz. Şampiyonada yarışan aracımızdan elde edilen tecrübeler sayesinde performans otomobillerimiz hazırlanıyor. Bu doğrultuda yeni çıkacak i20 N ve N Line modellerimizi de Şubat 2021’den itibaren yine biz üreteceğiz. Yeni i20 projesinin böylece toplam yatırım tutarı da 171 milyon Euro’nun üstüne çıkmış olacak”.