Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel: Hyundai i20 Türkiye’de çok seviliyor

3442
Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, pazara sundukları yeni modelle ilgili olarak görüşlerini açıklarken, Hyundai i20’nin Türkiye’de çok sevildiğini söyledi.

Türkiye’de 3 farklı motor seçeneği ile vitrinlere çıkan İzmit’li Yeni Hyundai i20’nın basın toplantısında görüşlerini açıklayan Murat Berkel, şunları söyledi: “Türkiye’de üretimine başladığımız günden bugüne kadar en yüksek adette üretip ve yine en yüksek adette ihraç ettiğimiz modelimiz i20 oldu. Ayrıca iç pazarda da yaklaşık 160 bin adetlik yüksek bir satış rakamına ulaşmayı başardık.”

i20 modelinin üç neslini de burada ürettik

“Türk tüketicisinin hala en beğendiği araçlardan biri olan i20 modelinin üç neslini de burada üretmek ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak bizi son derece gururlandırıyor. Duygusal değerleri en üst seviyeye çıkararak gövde yapısını, dizaynı ve teknolojiyi harmanlayan yeni tasarım dilimizle müşterilerimizin beklentilerini en üst seviyede karşılamayı hedefliyoruz. Çünkü, Yeni i20’yi Türkiye’de üreterek yine bu ülkede en iyi şekilde satışa sunuyoruz.

Yeni i20’nin Türk tüketicisinin de heyecanını ateşleyeceğine inanıyoruz. Bu sebeple sloganımızı “Heyecanı Yeniden Keşfet” olarak belirledik.”
Yeni i20 ile birlikte hedeflerimiz de her zamanki gibi yüksek. Bu doğrultuda son çeyrekte Türkiye’de 5 bin adet i20 satmayı hedefliyoruz. Amacımız i20’yi tekrardan ait olduğu yere, B-segmentinin zirvesine taşımak.”
Yeni i20’nin fiyatları 158 bin 500 TL’den başlıyor ve motor seçeneği ile donanıma göre 231 bin TL seviyesine kadar çıkıyor.