Hyundai Kona güvenlik testlerinden 5 yıldız aldı

12067
Hyundai'nin yeni starı KONA, 5 yıldızı kaptı

Standart güvenlik donanımlı Hyundai Kona Euro NCAP testlerinden 5 yıldız alarak, Hyundai’nin yeni starı oldu.

Euro NCAP güvenlik testleri üreticilerin korkulu rüyası olmaya başladı. Gelişen teknolojilerin paralelinde her yıl giderek zorlaştırılan Euro NCAP kritelerini aşmak gerçekten zor. Son yapılan testlerde Hyundai’nin SUV segmentinde çok şey beklediği Hyundai Kona 5 yıldız alarak, rakiplerine daha şimdiden göz dağı vermeye başladı.

2018 yılında Türkiye’de de satılması beklenen Hyundai Kona özellikle sürücü, yolcu, çocuk yaya güvenliği ve güvenlik donanımlarının işlevselliği kriterlerinde öne çıkarak 5 yıldızı hak etti.

100 üzerinden 87 puan aldı

Hyundai Kona sürücü ve yolcu güvenliğinde 100 üzerinden 87 puan, çocuk güvenliğinden 85 puan, yaya güvenliğinden 62 puan ve güvenlik donanımlarının işlevselliğinden de 100 üzerinden 60 puan aldı.

Güç üniteleri ve dört tekerlekten çekiş sistemi

Hyundai KONA, en son teknoloji ürünü güç aktarma organları ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle donatılıyor. Başlangıç seviyesinden itibaren KONA’da sunulan motor seçeneklerinde son derece yüksek tork ve mükemmel yakıt verimliliği bulunuyor. İki farklı turbo şarjlı, düşük hacimli benzinli motor, manuel ve çift kavramalı (DCT) şanzımanlarla kombine ediliyor. Hyundai, 6 ileri manuel şanzımanı120 beygir gücündeki 1.0 litrelik T-GDI seçenekte kullanırken, serinin en hızlı ve en keyifli versiyonu olan 177 beygirlik güçlü 1.6 litre T-GDI motor da 7 ileri DCT şanzımanla sunuluyor. Hyundai’nin kendi geliştirdiği 7 ileri çift kavramalı (7DCT) şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi ilk olarak yüksek güçlü 1.6-litre T-GDI versiyonda satışa sunulacak.

En yeni güvenlik özellikleri ve yüksek mukavemetli çelik gövde

Hyundai KONA, aktif bireysel yaşam tarzlarına sahip kişiler için tasarlanırken ayrıca yolcuları da ciddi şekilde önemsiyor. Güvenlik özellikleri arasında Hyundai’nin Yaya Algılama, Kör Nokta Algılama, Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Şeritte Kalma Yardımcısı, Sürücü Yorgunluk Tespit, Statik Dönüş Farları ve Otamatik Acil Fren Destek Sistemi yer alıyor.

Hyundai, kendi çeliğini üreterek ürünlerinde kullanan tek otomobil üreticisi konumunda. Bu sebeple Hyundai KONA, diğer Hyundai modellerinde olduğu gibi, dinamik sürüş keyfi, yüksek performans ve maksimum güvenlik adına ultra güçlü fakat hafif bir gövde ile üretiliyor. Hem güvenlik hem de maksimum sürüş keyfi için geliştirilen otomobilde ultra mukavemetli paslanmaz çelik, sıcak presleme ve 115 metre uzunluğunda yapısal yapıştırıcı kullanılıyor.

HYUNDAI KONA GÜVENLİK TESTİ VİDEOSU:

Hyundai’nin yeni starı Kona| Foto Galeri