Hyundai Motorsport Meksika Rallisi’ne 3 ekiple katılıyor

39460
HYUNDAI MOTORSPORT
Thierry Neuville-Nicolas Gilsoul

Hyundai Motorsport, FIA 2020 Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) sezonunun üçüncü yarışına ev sahipliği yapacak olan Meksika Rallisi’ne 3 ekiple katılacak.

Hyundai Motorsport, üç Hyundai i20 Coupe WRC ile Meksika Rallisi’nde zirveyi zorlayacak. Thierry Neuville-Nicolas Gilsoul, Ott Tänak-Martin Järveoja ve Dani Sordo-Carlos del Barrio ile Toyota ve Ford’a karşı sahne alacak olan Hyundai, yarış öncesi İspanya’da i20 Coupe WRC‘yi test etti. Tänak ve Sordo ise geçen hafta Serras de Fafe e Felgueiras Rallisi’ne katılarak, Meksika için hazırlık yaptı.

Hyundai Motorsport, Neuville’in Monte Carlo‘daki zaferi ve İsveç Rallisi‘nde Tänak’ın aldığı anlamlı ikincilikten sonra, Meksika Rallisi’nde podyuma en az iki ekibini çıkarmayı hedefliyor.

“Sezon başındaki rallilerde performansımızı en üst düzeye çıkarmak zorundayız”

Takım direktörü Andrea Adamo ralli öncesi şunları söyledi: “Hyundai i20 Coupe WRC’mizin sezonun ilk iki yarışındaki performansından, Monte Carlo zaferi ve İsveç’teki ikinciliğimize rağmen tamamen bu sonuçlardan memnun olduğumuzu söyleyemeyiz. Her rallide en rekabetçi donanıma ve güce sahip olduğumuzdan emin olmak için çok çalışıyoruz. Meksika, otomobilimiz ve ekibimiz için farklı zorluklar yaratacak; takım olarak tamamen farklı bir meydan 1xbet giriş okuma savaşı vereceğiz. Kontrolümüz dışındaki sürprizlerden bağımsız olarak en iyisini elde etmeye odaklandık. Sezon başındaki rallilerde performansımızı en üst düzeye çıkarmak önemlidir, çünkü şampiyonanın geri kalanı için avantaj sağlar.”

Son Puan Durumu

 1. Evans Elfyn 42
 2. Neuville Thierry 42
 3. Ogier Sébastien 37
 4. Rovanperä Kalle 30
 5. Lappi Esapekka 24
 6. Tänak Ott 20
 7. Suninen Teemu 11
 8. Loeb Sébastien 8
 9. Katsuta Takamoto 8
 10. Breen Craig 6
 11. Camilli Eric 2
 12. Østberg Mads 1
 13. Huttunen Jari 1

Markalar Şampiyonası Puan Durumu

 1. Hyundai Shell Mobis WRT 35
 2. Toyota Gazoo Racing WRT 33
 3. M-Sport Ford WRT 20