Hyundai, Türkiye Rallisi için yeni i20’yi Yunanistan’da test etti

40009
Hyundai, Türkiye Rallisi için yeni i20'yi Yunanistan'da test etti

Hyundai Motorsport, Türkiye Rallisi için Yunanistan’da antrenman yaptı. Parkurları Türkiye Rallisi’yle benzer özellikleri barındıran ünlü Akropolis Rallisi’nin parkurunda yapılan testlere, Sebastien Loeb, Thierry Neuville ve Ott Tanak katıldı.

Hyundai’nin çok şey beklediği ve standart yeni modelinin Türkiye’de üretildiği yeni i20 World Rally Car (WRC)’ı ilk kez Türkiye’de kullanacak olan pilotlar, testlerden oldukça memnun kaldılar. Türkiye Rallisi’ne podyumun tüm basamaklarını almak için geldiklerini belirten ekip, Yunanistan’daki antrenmanların yeni i20’yi ralli ortamında tanımalarını sağladığını belirttiler.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb

Andrea Adamo, “İyi bir test yaptık ve Türkiye için hazırız”

Yunanistan’daki testte yeni i20 World Rally Car’ı ilk deneyen pilot Sébastien Loeb oldu. Loeb’den sonra Thierry Neuville ve Ott Tänak Akropolis parkurunda birer gün yeni i20 WRC’yi test ederek, Marmaris’e geldiler.

Her üç sürücü de, Mart ayında Meksika Rallisi’nden bu yana önemli ölçüde geliştirilen i20 WRC’de Türkiye Rallisi öncesi son ayarları yapma imkanı buldu.

Thierry Neuville

Takım patronu Andrea Adamo, “İyi bir kurulum testi yaptık ve Türkiye için hazırız. Geçen yarış Estonya Rallisi’nde iyi bir galibiyet elde ettik, ancak Türkiye’de hiçbir şeyi hafife alamayız – çünkü Rally Turkey, her an her sürprize açık bir ralli” dedi.

Bilindiği gibi pilotların ralli parkurunda yarış otomobili ile antrenman yapmaları yasak. Sadece standart bir otomobille, ralli organizasyonunun belirlediği program çerçevesinde parkurları 2 kez geçme hakları var. Bu antrenmanlar; birinde not almak, diğerinde ise notları kontrol etme amaçlı yapılıyor.