IAA Münih Otomobil Fuarı’na Toyota ve Stellantis Grubu markaları katılmıyor

758
IAA Münih Otomobil Fuarı'na Toyota ve Stelantis Grubu markaları katılmıyor

Korona pandemisinin başlangıcından bu yana Almanya’daki ilk büyük uluslararası etkinlik olan Münih Otomobil Fuarı IAA‘ya Toyota, Stellantis Grubu markaları ve GM’in katılmayacağı açıklandı.

Frankfurt Otomobil Fuarı IAA, yeni adıyla Münih Otomobil Fuarı IAA kapılarını açmak için gün sayıyor. Ancak fuara Toyota ve Stellantis Grubu markalarının katılmayacağı açıklandı. En dikkat çekici haber ise Alman fuarına Opel’in katılmıyor olması.

Münih’teki fuara sadece Opel mi katılmıyor?.. Hayır, tüm Stellantis markaları katılmıyor. Başta Stellantis çatısı altında yer alan PSA Grubu markaları Peugeot, Citroen, Opel ve DS Automobiles ile yine Stellantis çatısı altında yer alan FiatChrysler markaları da fuarda yer almayacak. Volkswagen grubu markaları Skoda ve Seat da Münih fuarında yer almayacak.

30’a yakın ülkeden 500 firma katılıyor

Fuara yaklaşık 30 ülkeden 500’den fazla üretici katılacak. Bunlar Audi, BMW, Daimler, Ford, VW, Porsche, Renault, Koreli Hyundai grubu, Kia ve Genesis ile IBM ve Çinli Huawei gibi teknoloji şirketleri… 

Eski Frankfurt Otomobil Fuarı IAA, “IAA Mobility” başlığı altında Münih’te bir sokak festivali formatında yeni bir başlangıç ​​denemek istiyor. 7-12 Eylül arasında Bavyera eyaletinin başkenti Münih’te kapılarını açacak olan fuarda artık her şey otomobillerin etrafında dönmeyecek, fuarın konsepti trafik olacak.