İSOK Tırmanma Yarışı bu hafta sonu Şile’de

2182

2018 Türkiye Tırmanma Şampiyonası ikinci yarışı olan ve İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen Mapfre Tırmanma Yarışı 19-20 Mayıs 2018 tarihlerinde Yeni Darlık –Teke yolunda koşulacak…

Seremonik start ve drift gösterileri 19 Mayıs’da

Uzun yıllardır olduğu gibi Mapfre Sigorta ana sponsorluğunda Şile Belediyesi ve Spor Toto katkılarıyla düzenlenecek olan yarış 19 Mayıs Cumartesi günü Yeni Şile Marina’da seremonik start ve drift gösterileri ile başlayacak.

20 Mayıs pazar günü 09:00-11:30 arası antrenman çıkışlarının ardından saat 13:00’da verilecek start ile başlayacak yarış, 5 km.uzunluğundaki Teke–Yeni Darlık Köyü arasındaki parkurda 3 çıkış üzerinden gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl 4 ayrı kategoride toplam 26 yarışmacının start aldığı yarışa bu yıl da 30 kadar katılım bekleniyor.

Mahalli Klasik Tırmanma Yarışı da yapılacak

Yaklaşık 20 kişilik profesyonel ve tecrübeli bir ekip tarafından organize edilen yarış ayrıca Klasik Araç Sporları Kulübü (KASK) tarafından düzenlenecek olan mahalli Klasik Tırmanma Yarışı‘na da ev sahipliği yapacak. Böylelikle ilk kez trafiğe kapalı bir parkurda yıllara meydan okuyan klasik otomobiller, ralli otomobilleri ve drift araçları tırmanma yapacaklar.