İstanbul’da hem taksi, hem de minibüse zam geldi!

1089
İstanbul'da Taksi ücretleri ne oldu?

İstanbul’da ulaşım ücretlerine ard arda zamlar yapıldı. UKOME okul servisi, minibüs, taksi ve dolmuş ücretlerinin yeni fiyat tarifesini belirlendi. En büyük zam taksi ücretlerine geldi!

Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nde yapılan toplantı sonunda ulaşım ücretlerine yapılan zamlar açıklandı.
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi ücretlerine yapılan zam oranının yüzde 25 olduğunu belirterek, taksimetrelerin de artık 5 TL’den açılacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ndeki (UKOME) toplantısında; okul servisi, minibüs, taksi ve dolmuş ücretlerinin yeni fiyat tarifesi belirlendi. İstanbul’da servis ücretlerine yüzde 13, minibüslere yüzde 20, taksilere ise 25 zam geldi.

Takside kısa mesafe 13 TL oldu

Taksi fiyatlarındaki artış oranının bir zam olmadığını savunan İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, “24 aydan bu yana zam bekliyorduk. Maalesef biz istediğimiz zammı alamadık. O yüzden sevinemiyoruz. Yapılan zam değil iyileştirme. Taksimetre ücretlerinde yüzde 25 oranında iyileştirme oldu. Taksimetre açılış ücreti 4 TL idi, 5 TL oldu. Kısa mesafe ücreti 10 TL idi 13 TL oldu. 1 kilometrede taksimetre 2 lira 50 kuruş yazıyordu, bundan sonra kilometre başına 3 lira 10 kuruş yazacak” dedi.

Servis ücretlerine yüzde 13, minibüs ücretlerine yüzde 20 zam yapıldı

İstanbul’da servis minibüslerinin fiyatları da zamlandı. Toplamda yüzde 13 oranında zamlanan servis ücretlerinde 1 km’ye kadar olan mesafeler için 243 TL, en uzak mesafe için ise 580 TL alınacak. İstanbul’un önemli ulaşım seçeneklerinden birisi olan minibüs ücretleri de yüzde 20 oranında zam gördü. Minibüslerde indi-bindi ücreti ise 2 TL’den 2,5 TL’ye çıktı. 2,5 TL olan mesafeler de 3 TL oldu.